Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku - oferta edukacyjna

mat. II LO
Archiwum II LO
II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku. „BACZYŃSKI’ – NAJLEPSZE LICEUM W POWIECIE - Srebrna Szkoła 2013

„BACZYŃSKI’ – NAJLEPSZE LICEUM W POWIECIE - Srebrna Szkoła 2013

Nasze atuty to:

1. Wysoka pozycja w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

10 stycznia 2013 r. opublikowano wyniki Jubileuszowego XV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanego przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”. II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku uplasowało się na 17. miejscu w województwie łódzkim w kategorii: Licea Ogólnokształcące. W skali kraju szkoła notowana jest na 207 pozycji, a w rankingu maturalnym na 167. Tym samym „Baczyński” jako jedyne radomszczańskie liceum, znajduje się w gronie 500 najlepszych w Polsce. Ranking pokazuje całe spektrum pracy szkoły.

Powyższe informacje to nie tylko statystyka, kryje się za nimi niekwestionowany sukces uczniów i ich nauczycieli gwarantujący zdobycie indeksów na renomowane uczelnie w kraju i za granicą.

2. Starannie dobrane, odpowiadające potrzebom uczniów,
profile kształcenia

Oferta edukacyjna
Klasa A
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
język polski, historia, język angielski lub język niemiecki.
(Drugi język obcy oferujemy w zwiększonym wymiarze godzin - 3 godz. tygodniowo).

Uczniowie wybierający ten profil muszą wykazać się znajomością języka angielskiego (grupa anglistyczna) lub języka niemieckiego (grupa germanistyczna) na poziomie podstawowym.
Klasa filologiczna została stworzona z myślą o uczniu, który pragnie udoskonalić umiejętności operowania słowem zarówno w języku ojczystym, jak i obcym, posiada ponadto zainteresowania humanistyczne.
Przed absolwentem otwierają się perspektywy podjęcia studiów na wielu różnych kierunkach uniwersyteckich m.in.: filologia polska, filologia angielska, filologia germańska, lingwistyka stosowana, historia, prawo, administracja, dziennikarstwo, socjologia, psychologia, politologia, komunikacja społeczna, public relations.

Klasa B i Klasa F
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
biologia, chemia, fizyka.

Oferta klasy biologiczno-chemicznej skierowana do ucznia charakteryzującego się postawą naukową wobec świata przyrody, zaciekawionego jego bogactwem i dostrzegającego holistyczny charakter nauk przyrodniczych. Treści nauczania wydobywają poszczególne wątki wiedzy przyrodniczej odnoszące się do ważnych zagadnień naszej współczesności.
Przed absolwentami tej klasy otwarte są perspektywy studiowania przede wszystkim na kierunkach medycznych, takich jak: lekarski, stomatologia, analityka medyczna, farmacja, ratownictwo medyczne, a także pokrewnych, jak: dietetyka, kosmetologia, fizjoterapia, zdrowie publiczne czy wychowanie fizyczne. Mogą się oni też kształcić na uczelniach rolniczych, np. studiować weterynarię, a także na uniwersytetach: biologię, chemię, biotechnologię czy fizykę medyczną.
Wymienione kierunki studiów kształcą w zawodach, na które jest zawsze zapotrzebowanie.

Klasa C
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
język polski, historia, wiedza o społeczeństwie.

Klasa humanistyczna stworzona została z myślą o uczniu, który posiada szerokie zainteresowania humanistyczne (historia, literatura, kultura antyczna, teatr, film, historia sztuki).
Nauka w tej klasie służy rozwijaniu uzdolnień literackich, artystycznych i przygotowuje do świadomego uczestnictwa w życiu politycznym i społecznym.
Absolwenci mogą w przyszłości studiować na kierunkach uniwersyteckich m.in. prawo, administrację, politologię, filologię polską, historię, historię sztuki, kulturoznawstwo, dziennikarstwo, politologię, nauki społeczne, socjologię czy pedagogikę. Możliwe jest również podjęcie studiów artystycznych w szkole teatralnej i filmowej.

Klasa D
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
matematyka, fizyka, informatyka.

Uczniowie klasy matematyczno - fizycznej będą się swobodnie poruszać w świecie liczb na lekcjach matematyki, fizyki, a także informatyki.
Przed absolwentem otwierają się perspektywy studiowania na politechnikach i uniwersytetach, przede wszystkim: matematyki, fizyki technicznej, informatyki, geofizyki, górnictwa, inżynierii materiałowej, mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, wiertnictwa i geoinżynierii, zarządzania inżynierią produkcji, inżynierii akustycznej, budownictwa oraz architektury.

Klasa E
Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:
matematyka, geografia, język angielski lub niemiecki.

Klasa matematyczno - językowa stworzona została z myślą o uczniu zainteresowanym zagadnieniami z zakresu ekonomii, gospodarki, zarządzania, który ponadto pragnie doskonalić znajomość języków obcych, aby łatwiej odnaleźć się na międzynarodowym rynku pracy. Absolwenci mogą studiować na wszystkich kierunkach ekonomicznych, ponadto mogą wybrać matematykę finansową, matematykę aktuarialną, stosunki międzynarodowe, gospodarkę przestrzenną, a także geografię, geologię, turystykę, logistykę czy europeistykę.

3. Międzyoddziałowe grupy językowe

Uczniowie naszej szkoły uczą się języków na zasadzie tzw. lektoratów. Uczeń rozpoczynający naukę w pierwszej klasie ma możliwość wyboru języka pierwszego oraz drugiego (angielskiego lub niemieckiego , język francuski jest przypisany do klasy o profilu humanistycznym jako drugi język nauczany w zakresie podstawowym. Grupy językowe to zespoły międzywydziałowe, tzn. w jednej grupie mogą się uczyć uczniowie z dwóch, trzech, a nawet czterech klas. Uczniowie przypisywani są do grup językowych na podstawie wyniku testu diagnozującego, reprezentują więc porównywalny poziom zaawansowania językowego.

W roku szkolnym 2013/2014 w jednej z klas o profilu biologiczno- chemicznym uczniowie będą mieli możliwość wybory drugiego języka spośród trzech - angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

4. Wysoki poziom kształcenia

Starania profesjonalnego grona pedagogicznego i młodzieży sprawiają, że osiągamy wysokie wyniki egzaminu maturalnego.

Matura 2012
Wyniki matury 2012 ogłoszone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną jednoznacznie świadczą, że nasza szkoła uzyskała z większości przedmiotów zdecydowanie lepsze wyniki od średniej w okręgu łódzkim i średniej krajowej (patrz wykresy poniżej – przedstawiają one wyniki z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów najczęściej wybieranych jako dodatkowe).

Również na tle innych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie radomszczańskim II Liceum Ogólnokształcące wypadło najlepiej:

5. Nowatorskie projekty edukacyjne wspierające indywidualny rozwój ucznia

Wybieram eFizykę
Od roku szkolnego 2010/2011 realizowany jest w naszej szkole projekt „Wybieram eFizykę – program blended learning podnoszący kluczowe kompetencje uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie fizyki”. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz krajowych środków publicznych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Partnerem projektu jest wydawnictwo ZamKor.

Pełne przygotowanie do matury z fizyki
Projekt „Pełne przygotowanie do matury z fizyki” jest autorskim kursem e-learning przygotowującym do egzaminu maturalnego z fizyki i astronomii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Autorem kursu - nauczyciel II LO w Radomsku Sławomir Gajewski
otrzymał dyplom Finalisty Konkursu Innowacyjny Nauczyciel 2012.

Wymiany międzynarodowe

Wymiana Polsko - Niemiecka
II LO w Radomsku prowadzi od pięciu lat wymianę młodzieży ze szkołą partnerską w Niemczech w Oldenburgu. Podjęliśmy aktualnie nową współpracę ze szkolą w Dietzenbach i we wrześniu 2013 roku nasi uczniowie wyjadą po raz pierwszy do tej miejscowości. Koordynatorami przedsięwzięcia są nauczyciele języka niemieckiego.

Wymiana Polsko – Francuska
Trzyletnią tradycję ma wymiana polsko – francuska pomiędzy II LO w Radomsku a Lycee Rene Descartes w Rennes.
Autorką projektu jest nauczycielka języka francuskiego.

Wymiany umożliwiają żywy kontakt z inną kulturą oraz poznanie stylu i realiów życia rówieśników za granicą.
Jest to czas wspaniałej zabawy, zwiedzania nowych miejsc na świecie i zacieśniania międzynarodowych przyjaźni.

Młodzieżowe Mini Przedsiębiorstwo - Cafe Decor

Realizowany od 5 lat projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości mający na celu kształtowanie kluczowych kompetencji, takich jak inicjatywność i przedsiębiorczość. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt pozwala na:
• przygotowanie młodych ludzi do wejścia na rynek pracy,
• pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia,
• efektywne kształtowanie postawy przedsiębiorczości i naukę przez działanie,
• zwiększenie zainteresowania uczniów kontynuacją kształcenia w kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki.
Uczniowie prowadząc przedsiębiorstwo na wzór spółki jawnej, ze wszystkimi konsekwencjami, zdobywają wiedzę i umiejętności, którą będą mogli wykorzystać
w przyszłości.

„BACZYŃSKI’ – NAJLEPSZE LICEUM W POWIECIE

WYBIERZ

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
IM. KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO W RADOMSKU

TO TRAFNY WYBÓR

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto