II LO w Radomsku uruchamia oddział przygotowawczy dla uczniów-uchodźców z Ukrainy

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Arch. NM
Udostępnij:
Oddział przygotowawczy dla uczniów-uchodźców z Ukrainy uruchamia II LO w Radomsku

W II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku powstaje oddział przygotowawczy dla uczniów – uchodźców z Ukrainy. Zajęcia rozpoczynają się już w poniedziałek, 16 maja.

Decyzja o utworzeniu specjalnej grupy przygotowawczej dla uczniów, którzy nie znają języka polskiego lub znają go na poziomie niewystarczającym do nauki, podjęta została po konsultacjach z dyrektorami szkół, do których trafili uchodźcy. Wielu z nich uwagi na barierę językową nie ma szansy ma otrzymanie promocji do klasy programowo wyższej.

Młodzież, która uczęszczać będzie do międzyszkolnego oddziału przygotowawczego w II LO nie będzie podlegać klasyfikacji rocznej, jeśli rada pedagogiczna uzna, że dany uczeń nie zna języka polskiego (czy znajomość języka jest niewystarczająca do korzystania z nauki) lub zakres realizowanych zajęć edukacyjnych uniemożliwia przeprowadzenia klasyfikacji. Uczeń otrzyma wówczas zaświadczenie o uczęszczaniu do oddziału przygotowawczego.

W ramach nauki zaplanowano nie mniej niż 26 godzin zajęć edukacyjnych w tygodniu, w tym 8 godzin języka polskiego, 3 godziny matematyki, 2 godziny języka angielskiego, po jednej godzinie – innych przedmiotów. W czasie lekcji uczniom pomagać będzie nauczyciel władający językiem ukraińskim.

II LO w Radomsku uruchamia klasę dla uczniów-uchodźców z Ukrainy

Do szkół prowadzonych przez Powiat Radomszczański uczęszcza obecnie w sumie 24 uchodźców z Ukrainy. Jak już ustalono część z nich ma szansę na uzyskanie promocji do wyższych klas, inni – są zainteresowani przejściem do oddziału przygotowawczego.

Koszty prowadzenia tego oddziału mają być refundowane ze środków przekazywanych ze specjalnego Funduszu Pomocy przez resort edukacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie