III liga: Lechia Tomaszów Maz. - RKS Radomsko 4:1. Świetna II połowa w wykonaniu gospodarzy (FOTO+FILM)

Andrzej Wdowski
III liga: Lechia Tomaszów Maz. - RKS Radomsko 4:1
III liga: Lechia Tomaszów Maz. - RKS Radomsko 4:1 Andrzej Wdowski
Po dwóch spotkaniach wyjazdowych w rozgrywkach III ligi, w których tomaszowianie wywalczyli zaledwie punkt, nie zdobywając gola, wreszcie w akcji na stadionie im. Braci Gadajów przy ul. Nowowiejskiej, zobaczyć ich mogli tomaszowscy kibice. Rywalem Lechii tym razem był beniaminek III ligi RKS Radomsko, który w ostatniej kolejce u siebie pewnie pokonał Huragana Morąg 3:0. Dzisiejszy pojedynek Lechii z RKS zakończył się efektownym zwycięstwem gospodarzy 4:1.

LECHIA Tomaszów Maz. - RKS Radomsko 4:1 (0:0)

Gole dla Lechii zdobyli: Igor Kania 55, Adrian Marcioch 67, Bartosz Snopczyński 82 i Kamil Lewiński 88 min. Gola dla RKS zdobył Krystian Wojtczak w 54 min.

LECHIA: Mateusz Awdziewicz - Patryk Jakubczyk, Kamil Cyran, Bartłomiej Cieślik, Jakub Pawlik - Mateusz Bąkowicz (89, Łukasz Buczkowski), Kamil Szymczak, Jacek Wuwer, Kamil Kubiak (81, Kamil Lewiński) - Adrian Marcioch (75, Bartosz Snopczyński), Igor Kania (75, Artur Amroziński). Trener: Mateusz Sobota.

RKS: Sebastian Majchrzak - Bartosz Turniak, Adrian Pluta, Aleksander Ślęzak, Roman Janicki (81, Nataniel Balcerzyk) - Przemysław Szewczyk, Adrian Klepczyński, Łukasz Bocian (61, Mariusz Przybylski), Paweł Baraniak - Krystian Wojtczak, Jakub Rozwandowicz (69, Damian Siewiera). Trener: Waldemar Tęsiorowski.

Żółte kartki: Patryk Jakubczyk - Aleksander Ślęzak, Krystian Wojtczak, Damian Siewiera.

Widzów ok. 400

Pojedynek Lechii z RKS zakończył się efektownym zwycięstwem gospodarzy. W ich wykonaniu świetna była zwłaszcza II połowa, choć zaczęła się ona od prowadzenia RKS w 54 minucie. Przy biernej postawie tomaszowskich defensorów bramkarza Lechii pokonał Krystian Wojtczak.

Riposta Lechii była jednak natychmiastowa i minutę później do wyrównania doprowadził Igor Kania. Na 2:1 podwyższył Adrian Marcioch dobijając odbitą od słupka piłkę po strzale Kamila Szymczaka. Wcześniej dwukrotnie piłka po strzale głową Adriana Marciocha w 52 i 61 minucie uderzyła w... poprzeczkę.

Ozdobą tego emocjonującego, szczególnie po przerwie meczu, był gol Bartka Snopczyńskiego w 82 minucie, a więc w zaledwie kilka minut po wejściu na boisko. Uderzył on piłkę z około 20 m i wpadła ona w samo okienko bramki RKS, odbijając się jeszcze od poprzeczki.

Dobrą zmianę dał także Kamil Lewiński, pieczętując sukces Lechii golem w 88 minucie.

W niedzielę Lechia gra z Bronią w Radomiu

Już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, w meczu IV kolejki Lechię czeka kolejny, trzeci już mecz wyjazdowy. Rywalem podopiecznych trenera Mateusza Soboty będzie radomska Broń. Spotkanie to rozpocznie się o godz. 16. Lechia przeprowadzi z niego radiową relację w internecie.