III liga: Oj, nie tak panowie, nie tak. Porażki Unii Skierniewice i Warty Sieradz

Dariusz Piekarczyk
Wystartowała III liga
Wystartowała III liga Fot. Dariusz Piekarczyk
Wystartowali! W sobotę rundę wiosenną rozpoczęły drużyny rywalizujące w grupie pierwszej III ligi. Ostatnia kolejka sezonu 17 czerwca.

Falstart zaliczyła Unia Skierniewice, której celem jest przecież awans do II ligi. Tymczasem drużyna trenera Dawida Kroczka przegrała niespodziewanie na boisku w Nieborowie, gdzie jest gospodarzem domowych potyczek, z Olimpią Zambrów 0:1 (0:0). Gospodarze w pierwszych minutach zmarnowali trzy wyborne sytuacje na gole - dwie KamilSabiłło, jedną PawełCzarnecki. W 75 minucie niecelnie wybitą piłkę przejął kapitan gości i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Unii. Tuż przed końcem spotkania obrońca Olimpii wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Kamila Sabiłło. Niedosyt na całego!
Co mają powiedzieć kibice Warty Sieradz, no co? Ich ulubieńcy na dzień dobry dostali baty w Białymstoku od rezerw Jagiellonii. Miejscowi wygrali aż 4:0 (2:0). Porażka sprawiła, że sieradzanie spadli w tabeli na miejsce 16, czyli spadkowe. Czwarta liga straszy zespół trenera Marcina Węglewskiego aż miło. ą

III liga (grupa 1.)
18. kolejka (pierwsza rundy wiosennej):
Unia Skierniewice - Olimpia Zambrów 0:1 (0:0). 0:1 -KamilZalewski (75).
Jagiellonia II Białystok - Warta Sieradz 4:0 (2:0). 1:0 - Radosław Zyśk (21), 2:0 - Szymon Pankiewicz (32), 3:0 - Bartosz Wiktoruk (52), 4:0 - Bartosz Wiktoruk (63).
ŁKS II Łódź - Concordia Elbląg 3:0 (1:0). 1:0 - Łukasz Dynel (7), 2:0 - Grzegorz Glapka (57), 3:0 - Łukasz Dynel (61).
Błonianka Błonie - Ursus Warszawa 1:0 (0:0).
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Legia II Warszawa 0:2 (0:0).
Legionovia Legionowo - Pilica Białobrzegi 2:0 (0:0).
Sokół Ostróda - Broń Radom 3:4 (2:2).