Intensywny strzelecki weekend zawodników z OKSS 10-ka w Radomsku

Małgorzata Kulka
Intensywny strzelecki weekend zawodników z Okręgowego Klubu Strzelectwa Sportowego "10-ka"w Radomsku.

W dniach 22-24 kwietnia na strzelnicy Klubu CWKS ZAWISZA Bydgoszcz odbyła się I Runda Pucharu Polski. Junior OKSS 10-ka z Radomska Wiktor Blada startował w trzech konkurencjach. W pistolecie sportowym oraz w pistolecie szybkostrzelnym uplasował się na miejscu 5 (w finale na miejscu 4). W konkurencji pistolet pneumatyczny Wiktor podczas klasyfikacji zajął 1 miejsce a w finale 4. Dla Wiktora miesiąc maj zapowiada się bardzo pracowicie. Zaplanowane są zgrupowania w ramach kadry narodowej juniorów oraz kolejne starty w zwodach krajowych.

Nie próżnował także nasz senior Tomasz Niezabitowski, który uczestniczył w sobotę w zawodach SILESIA CUP Strzelba IPSC L2, startując w konkurencji Strzelba standard manual. Zawody odbyły się na strzelnicy Klubu TARGET ALFA SILESIA w Gierałtowicach. W kategorii Senior zawodnik uplasował się na 1 miejscu.

Natomiast w niedzielę OKSS 10-ka w Radomsku był organizatorem Zawodów Klubowych Pistolet i Strzelba. Zawody odbyły się na strzelnicy Wapienniki firmy SPARTA. Uczestniczyła w nich ponad setka klubowiczów, startując w pięciukonkurencjach. Kwietniowy chłód rozgrzewała wojskowa grochówka oraz gorąca kawa.