18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Izba nabrała rozpędu - prezes Adam Świerczyński o Regionalnej Izbie Przedsiębiorczo-Handlowej

Justyna Drzazga-Nowińska
Adam Świerczyński, prezes Regionalnej Izby Przedsiębiorczo-Handlowej
Adam Świerczyński, prezes Regionalnej Izby Przedsiębiorczo-Handlowej Justyna Drzazga-Nowińska
Z prezesem Regionalnej Izby Przedsiębiorczo-Handlowej Adamem Świerczyńskim rozmawia Justyna Drzazga-Nowińska.

Jak ocenia Pan minione dziesięć lat działania Izby?

- Były to pracowite i trudne lata, szczególnie dwa, trzy pierwsze, gdy sytuacja gospodarcza kraju nie była najlepsza, a oczekiwania członków wysokie. Później, kiedy zaczęliśmy wdrażać nowe formy działania, kiedy pokazały się unijne programy, praca Izby nabierała tempa i zaczęły pokazywać się jej efekty.

Jaka jest misja Izby? Co daje Izba przedsiębiorcom?
- Misją Izby jest wspieranie rozwoju przedsiębiorstw. Każdy przedsiębiorca może liczyć na pomoc w każdej sytuacji. Izba świadczy nie tylko usługi informacyjne, szkoleniowe, ale także doradcze. Specjaliści z Punktu Konsultacyjnego są w stanie udzielić odpowiedzi na najtrudniejsze pytania. Jednym z istotnych fundamentów RIPH jest atmosfera dobrej współpracy i współdziałania, poszukiwania rozwiązań, pomagania w praktycznym poruszaniu się w problematyce przedsiębiorczości.

Jaki wpływ ma RIPH na miasto?

- Nie tak duży, jakby oczekiwała tego Rada Izby i jej członkowie. Chcielibyśmy pełnić rolę samorządu gospodarczego, który uczestniczy w kreowaniu polityki gospodarczej, współdecyduje o kierunkach rozwoju miasta i powiatu, a nawet o przyjmowanych na bieżąco rozwiązaniach gospodarczych. Czujemy się specjalistami z zakresu gospodarki i ekonomii i fakt ten powinien zostać wykorzystany przez władze.

Jak można wstąpić do Izby i jakie są z tego korzyści?

- Procedura wstąpienia jest prosta, choć nie jest zwykłą formalnością. Należy złożyć deklarację przystąpienia do Izby, wypełnić ankietę informacyjną, a następnie przejść procedurę weryfikacji przez aktualnych członków Izby. Brak zastrzeżeń z ich strony jest podstawą dla Rady Izby do podjęcia uchwały o przyjęciu firmy. Każdy nowy członek uzyskuje rekomendację do współdziałania w ramach Izby, ma możliwość zaprezentowania swojej oferty za pośrednictwem RIPH. Od razu może też prosić o pomoc rozwiązywaniu jego problemów z użyciem metod i narzędzi Izby.

Jaki jest Pana zdaniem największy sukces RIPH?

- Największym sukcesem jest osiągnięcie wysokiego poziomu gotowości do działania na rzecz członków i środowiska biznesowego. Jest to możliwe dzięki wejściu do Krajowego Systemu Usług, utworzeniu Punktu Konsultacyjnego i stworzeniu dobrej atmosfery współpracy, nie tylko w ramach Izby, ale też na zewnątrz, z Izbami Piotrkowa, Bełchatowa, Częstochowy i Łodzi. Sukcesem jest także zdobycie przez firmy - z naszą pomocą - dotacji na kwotę około 60 mln złotych.

Czego życzyć Izbie?
- Tylu członków, ile firm w mieście i powiecie i takiego bu-dżetu, jaki ma niemiecka Izba IHK.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto