Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kamieńsk będzie miał ośrodek kultury? Miasto chce zagospodarować budynek domu handlowego. FILM, ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Ośrodek kultury w Kamieńsku będzie się mieścił w budynku byłego domu handlowego? Takie są plany

W Kamieńsku powstanie ośrodek kultury?

Władze Kamieńska myślą o uruchomieniu w mieście ośrodka kultury. Wskazują nawet lokalizację – budynek byłego domu handlowego w centrum miasta. Mogłaby się tam zmieścić np. sala kinowa, pomieszczenia dla Młodzieżowej Orkiestry Dętej czy kawiarenka… W tej sprawie wypowiedzieć się mają również sami mieszkańcy Kamieńska.

- Odkupiliśmy ten budynek od Gminnej Spółdzielni za 1,5 mln zł. Budynek jest solidny, ma dużą kubaturę i co ważne, miejsca parkingowe… To są dobrze zainwestowane pieniądze. W tej chwili rada miejska, na moją prośbę, zgodziła się przeznaczyć 150 tys. zł na przygotowanie projektu ośrodka kultury, który mógłby się tutaj znaleźć – wyjaśnia Bogdan Pawłowski, burmistrz Kamieńska. - Będziemy to również konsultować z mieszkańcami, by wypowiedzieli się, jakie widzą potrzeby w zakresie działalności kultury w Kamieńsku. Potem postałby projekt, a następnie wystąpilibyśmy o zewnętrzne środki na przebudowę, doposażenie i wyposażenie tego obiektu oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku, żeby taka „perełka” w centrum Kamieńska powstała.

Pierwsze plany na wykorzystanie pomieszczeń byłego domu handlowego już są. Ale ważne są również możliwości finansowe gminy. Projekt przebudowy budynku mógłby powstać, jak twierdzi burmistrz, w ciągu roku, razem ze wszystkimi pozwoleniami.

- Jeśli chodzi o dofinansowanie, liczymy na pieniądze z różnego rodzaju funduszy zewnętrznych, na rewitalizację, bo takie fundusze będą przeznaczone na takie miasteczka jak Kamieńsk. Środkami zewnętrznymi wsparlibyśmy się poważnie i przy przebudowie, i przy wyposażeniu obiektu – dodaje Bogdan Pawłowski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto