Karatecy z Radomska na podium w Turnieju Kumite Open

jd
Karatecy z Radomska na podium w Turnieju Kumite Open fot. Archiwum Akedemii Karate Kyokushin
IX Turniej Kumite Open w Karate Kyokushin z udziałem zawodników z Akademii Karate Kyokushin w Radomsku ...

IX Turniej Kumite Open w Karate Kyokushin z udziałem zawodników z Akademii Karate Kyokushin w Radomsku odbył się w Jastrzębiu Zdrój. Przyjechało ponad 350 zawodników z 29 klubów.

Reprezentacja AKK prowadzona przez sensei Jarosława Długołęckiego zaprezentowała się w kata i kumite. Weronika Mazur zdobyła 3 miejsce w kumite juniorek młodszych, Michał Krawczyk, zajął 3 miejsce w kumite juniorów młodszych, Karol Gołczyk był 4 w kata kadetów młodszych, Mateusz Suski wywalczył 5 miejsce w kumite kadetów, a Zuzanna Pluta była 7 wśród kadetek młodszych.

- To bardzo prestiżowy turniej, pozwala na spotkanie debiutantów z doświadczonymi zawodnikami, np. w kategorii kata kadetów było 35 startujących, w kata kadetek młodszych 27 dziewcząt - dodaje sensei Jarosław Długołęcki.