Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko mistrzynią Polski i ze złotym medalem olimpiady młodzieży. ZDJĘCIA

Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko zdobyła złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i została mistrzynią Polski do 17 lat Screen
Sztangistka UMLKS Radomsko Katarzyna Kozera została mistrzynią Polski do lat 17 i zdobyła jednocześnie złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Medale Katarzyny Kozery z UMLKS Radomsko

W Dębicy trwa od czwartku, 8 czerwca, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w podnoszeniu ciężarów. Jednocześnie są to Mistrzostwa Polski do lat 17. Świetnie w Dębicy wypadła Katarzyna Kozera, sztangistka UMLKS Radomsko.

Podopieczna Sławomira Bery zdobyła złoty medal i została mistrzynią Polski w wadze 81 kg, pobijając podczas startu pięć rekordów Polski: dwa w podrzucie, jeden w rwaniu i dwa w dwuboju!

Katarzyna Kozera najpierw wyrwała 81 kg (pierwszy rekord), następnie poprawiła na 83 kg. W podrzucie uzyskała wynik w trzecim podejściu 101 kg i to był kolejny rekord. W dwuboju rekordy również poprawiała dwa razy. Najpierw z wynikiem 181 kg, a następnie z rezultatem 184 kg.

Dodajmy, że w klasyfikacji Sinclaira (open) Katarzyna Kozera zajęła drugie miejsce, zdobywając 212,43 pkt.

Przed młodą sztangistką z Radomska wkrótce kolejny start i to znacznie poważniejszy. Od 2 lipca w Kiszyniowie rozpoczynają się bowiem Mistrzostwa Europy do lat 15 i 17.