KBKS Radomsko chwali się sukcesami swoich zawodników. ZDJĘCIA

Sukcesami swoich zawodników chwali się KBKS Radomsko

Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko przypomina o ostatnich sukcesach swoich zawodników.

Na początku czerwca odbył się XRUN Festiwal Biegów Górskich w Limanowej. To klimatyczna impreza XRUN - Biegi Górskie w Beskidzie Wyspowym, w której na najdłuższym dystansie „Ultra Wyspa” (68 km, 3000 m, ITRA3) wystartował Artur Szponder. Zawodnik KBKS Radomsko ukończył zawody po 11 godz. 54 min., co dało mu miejsce open 21/30 i niespodziewanie pozwoliło stanąć na podium w kat. M30.

Pod koniec maja Rafał Król wystartował w 9. Ogólnopolskim Biegu Kleszczów na 5. Bieg ukończyło 188 zawodników, a Rafał Król zajął trzecie miejsce w kategorii M30.

Bogaty w wydarzenia i sukcesy był weekend 21-22 maja. W Złochowicach, podczas XVI Przełajowych Biegów Familijnych „Biegać każdy może” (dystans 1000 m) na swoje pierwsze podium wskoczył Arkadiusz Niedziółka, zajmując trzecie miejsce w kategorii wiekowej 30-45 lat.

Piotr Płoskoński wystartował natomiast w V Biegu o Puchar Miasteczka Siewierz Jeziorna (dystans 5 km) i był trzeci w kategori wiekowej M51+.

Również w ten sam weekend kolejne udane występy w imprezie Rajdy Dla Frajdy Grand Prix Amatorów na Szosie zaliczyli Kasia i Rafał Borowiecki.

W sobotę w Malborku podczas etapu pomorskiego w dystansie PRO (119 km, 600 m przewyższenia) Rafał na finiszu, po sprincie w peletonie, zajął szóste miejsce OPEN z czasem 3 godz. 23 min., Kasia z czasem 3 godz. 50 min. wywalczyła natomiast trzecie miejsce OPEN Kobiet.

Niedziela to etap warmińsko-mazurski z metą w Lidzbarku Warmińskim (dystans PRO, 130 km, 1100 m przewyższenia). Rafał ponownie ukończył ten etap na szóstym miejscu OPEN (z czasem 3 godz. 44 min.), natomiast Kasia tym razem była czwarta w OPEN Kobiet (4 godz. 26 min.).

Warto podkreślić, że obecnie Rafał prowadzi w całym cyklu w Rajdy Dla Frajdy Grand Prix Amatorów na Szosie.