Kolejne medale Mistrzostw LZS sztangistów z Radomska i Dobryszyc. ZDJĘCIA

Medale sztangistów z Radomska i Dobryszyc podczas Mistrzostw LZS

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS Juniorów i Juniorek do lat 15 i 17 w podnoszeniu ciężarów. W turnieju świetnie wypadli sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce.

Znakomity występ zanotowała Katarzyna Kozera. W rywalizacji do lat 17, w kategorii wagowej do 81 kg zawodniczka UMLKS Radomsko zajęła pierwsze miejsce, ustanawiając rekord Polski wynikiem 167 kg w dwuboju.

Powody do zadowolenia może mieć również Sebastian Ołubek, trener LKS Dobryszyce. Daniel Długoszewski zdobył srebrny medal, Mikołaj Tatara wywalczył medal brązowy (do lat 15). Dwa medale Mistrzostw LZS dołożyli jeszcze Dawid Majsy (złoto) oraz Krystian Burza (brązowy) – w rywalizacji siedemnastolatków. Na szóstym miejscu znalazł się Borys Michalczyk.

Dodajmy, że w Siedlcach Oliwia Drzazga i Dawid Majsy zostali najlepszy zawodnikami w klasyfikacji indywidualnej wg punktacji Sinlaira (U17). W tej samej kategorii wiekowej Katarzyna Kozera była czwarta, a Krystian Burza piąty.

W punktacji wojewódzkiej Łódzkie znalazło się na piątym miejscu.

Kolejne medale Mistrzostw LZS sztangistów z Radomska i Dobry...