Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Konferencja "Dziecko zdolne" w ZSDiOŚ w Radomsku

mk
Konferencja "Dziecko zdolne" w ZSDiOŚ w Radomsku
Konferencja "Dziecko zdolne" w ZSDiOŚ w Radomsku fot. M. Kulka
W sali kinowej Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku trwa zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną konferencja pt. "Dziecko zdolne".

W sali kinowej Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku trwa zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną konferencja pt. "Dziecko zdolne". Spotkanie przeznaczone jest dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i dyrektorów szkół.

- Chcieliśmy zwrócić uwagę na dzieci zdolne. Generalnie bardzo dużo działań skierowanych jest na specjalne potrzeby i sytuacje problemowe, czyli zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, wyrównywanie deficytów. Ale w obszarze pomocy psycholoczno-pedagogicznej jest również praca z dzieckiem zdolnym - mówi Jolanta Załęcka, pedagog i doradca zawodowy w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. - Funkcjonuje takie mylne przekonanie, że dziecko zdolne poradzi sobie samo. Otóż niekoniecznie, czasem te zdolne i wybitnie zdolne dzieci potrzebują różnego rodzaju pomocy. Bywa, że emocjonalnie nie są w stanie poradzić sobie z obciążeniem i zobowiązaniami. Mamy też dzieci zdolne, których jeszcze nikt nie odkrył.

Poradnia w ramach swojej działalności prowadzi także prace ukierunkowaną na zdolne dzieci oraz rozwijanie ich zdolności. Diagnozuje potencjał uczniów i określa, w jakich obszarach posiadają uzdolnienia. Prowadzi m. in. cykl zajęć rozwijających twórcze myślenie oraz myślenie matematyczne, a także zajęcia logorytmiki i arteterapii.

Podczas konferencji portret psychologiczny zdolnego dziecka przedstawi dr Tomasz Knopik, a praktyczne wskazówki do pracy z uzdolnionymi uczniami zaprezentuje Sylwia Łukasik-Dębska z Centrum Doskonalenia "Stimulus".
- Chciałyśmy pokazać mocne i słabe strony szkoły. Zwrócić uwagę na to, że uczeń zdolny jest wrażliwy, nie zawsze spokojny i grzeczny, a także nie zawsze mający najlepsze oceny ze wszystkich przedmiotów - dodaje Jolanta Załęcka.

Do udziału w dyskusji zaproszono m. in. "odkrywców talentów": Mirosławę Łęską, dyrektor FIK, Jadwigę Guziak, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Radomsku, Tomasza Mazura, nauczyciela i pedagoga z ZSG 7 w Radomsku, Violettę Ojrzyńską, dyrektor GOK w Gidlach i Witolda Sambora, tatę Emilii - pierwszej Polski w paryskiej szkole baletowej. W programie konferencji znalazł się tez panel z udziałem Marysi Markiewicz i Przemysława Bluszcza.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto