Koniec zwycięskiej passy. RKS Radomsko zremisował ze Skalnikiem Sulejów

Przemysław Jafra
Imponująca seria pięciu zwycięstw z rzędu przerwana. RKS Radomsko w 26. kolejce IV ligi zremisował przed własną publicznością ze Skalnikiem Sulejów 1:1.

Ostatnie efektowne wygrane dawały nadzieję na kolejną wygraną. W sobotnie popołudnie do Radomska przyjechał bowiem niższe notowany Skalnik Sulejów. Pierwsza część spotkania, która zakończyła się bezbramkowy remisem pokazał jednak, że o wygraną nie będzie łatwo.

W drugiej odsłonie RKS wreszcie dopiął swego. W 64. minucie gola dla RKS-u zdobył niezwykle skuteczny wiosną Juliusz Molis. Niestety zaledwie kilka minut później goście wyrównali po trafieniu z rzutu karnego Jakuba Szlaskiego. Do końca meczu RKS nie zdołał strzelić drugiego gola i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Remis ze Skalnikiem oznacza, że RKS spadł na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Drużynę trenera Pawła Ściebury wyprzedziła Polonia Piotrków, która gładko ograła dziś zgierskiego Borutę.

Przed piłkarzami RKS w najbliższych dniach istny maraton. W najbliższą środę (26 kwietnia) zespół trenera Pawła Ściebury zagra na wyjeździe z Omegą Kleszczów. Z kolei w sobotę (29 kwietnia) RKS na własnym boisku podejmie KS Kutno. W Święto Konstytucji 3 maja RKS będzie nadrabiał ligowe zaległości. Zagra wówczas w Opocznie z miejscową Ceramiką.