Laury dla sztangistów LKS Dobryszyce i UMLKS Radomsko.

Przemysław Jafra
Siedmioro sztangistów zostało nagrodzonych przez władze powiatu za wyniku osiągnięte na ogólnopolskich imprezach. Wyróżnienia otrzymali 23 stycznia.

Wśród wyróżnionych znalazło się sześcioro reprezentantów LKS Dobryszyce oraz zawodnik UMLKS Radomsko.
W minionym roku na największe słowa uznania zasłużyła bez wątpienia Dorota Kubica. Podopieczna trenera Sebastiana Ołubka wywalczyła dwa medale w imprezach rangi mistrzowskiej. Sztangistka LKS Dobryszyce sięgnęła po złoty medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Muszynie. Ponadto wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 17, które odbyły się w Katowicach.

Wśród nagrodzonych nie mogło zabraknąć najbardziej utytuowanej zawodniczki LKS, Katarzyny Grabarczyk. W poprzednim roku wywalczyła ona brązowy medal w czasie Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23.
Wyróżniono również Sylwię Oleśkiewicz, która zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski do lat 15. Na tej samej imprezie na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Mokrzyński.

Nagrodzono również Kingę Jacak, która zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 17 oraz Łukasza Wawrzeczkę, który z kolei stanął na najniższym stopniu podium w Mistrzostwach Polski do lat 20.
Nagrodę otrzymał także Rafał Broś z UMLKS Radomsko. To brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 23. Jest on również silnym punktem drużyny UMLKS, występującej w I lidze podnoszenia ciężarów.

Podziękowania za swą pracę otrzymali też trenerzy Sebastian Ołubek (Dobryszyce) oraz Marian Moneta (Radomsko).