Lekkoatletyka: Dobre starty Strzałkowa

Sebastian Dudek z LUKS na podium w Aleksandrowie
Sebastian Dudek z LUKS na podium w Aleksandrowie Archiwum LUKS
Dobrymi startami mogą pochwalić się lekkoatleci LUKS Strzałków, którzy rywalizowali w IV Otwartych Mistrzostwa Aleksandrowa Łódz.

Młodzików i w Mistrzostwach Makroregionu Centralnego w Kielcach.

W Aleksandrowie najlepiej zaprezentował się Sebastian Dudek, zdobył brązowe medale w biegu na 100 m (12,77) i w rzucie oszczepem (38,45 m), a w finale rzutu dyskiem zajął ósme miejsce. Brązowy medal zdobyła też Marlena Kozera w rzucie dyskiem (30,28 m), w pchnięciu kulą zajęła siódme miejsce (9,54 m). Dobrze wypadła Katarzyna Kowalczyk (dwa czwarte miejsca, w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą). Piąta w finale rzutu oszczepem była Sylwia Nowicka.

W Kielcach najlepiej wypadł Sebastian Dudek, który w dwóch konkurencjach poprawił rekordy życiowe, zajmując 5 m. w rzucie oszczepem (38,80 m) i dziesiąte w biegu na 100 m (12,36).

Dwa razy w finałowej ósemce była Katarzyna Kowalczyk, ostatecznie kończąc rzut dyskiem na miejscu siódmym i pchnięcie kulą na miejscu ósmym. Punkty dla klubu zdobyły też Marlena Kozera (11 m. w rzucie dyskiem) i Sylwia Nowicka ( 9 m. w rzucie oszczepem). W klasyfikacji punktowej LUKS zajął 19 miejsce na 35 klubów.