Mamy mistrzynie i wicemistrza Europy w karate z KSW BUSHI Radomsko [ZDJĘCIA]

Jacek Drożdż
Tytuły mistrzyń i tytuł wicemistrza Europy wywalczyli karatecy KSW BUSHI Radomsko

Karatecy KSW BUSHI sekcja Radomsko w składzie Michał Dudek, Marta Łysik, Nikodem Pawlik oraz Natalia Dudek startowała w sobotę, 11 grudnia, w IV Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin WKB w Leżajsku.

W mistrzostwach wzięło udział ponad 560 czołowych zawodników z 15 krajów. Zawody miały charakter otwarty dla wszystkich organizacji oraz zostały rozegrane według światowych pełnych przepisów Karate Kyokushin, tj. z możliwością stosowania wszystkich technik.

Wszyscy nasi zawodnicy reprezentujący Polskę oraz Radomsko, w swoich kategoriach, zarówno w walkach eliminacyjnych jak i w strefie medalowej rywalizowali z zawodnikami z Łotwy, Ukrainy, Hiszpanii, Turcji, Armenii oraz Polski. Ciężka praca na treningach zaowocowała sukcesami młodych radomszczan, którzy wywalczyli następujące tytuły:

• Natalia Dudek - Mistrzyni Europy WKB w konkurencji KUMITE (walki) w kat. dziewcząt 14-15 lat - 50 kg oraz III miejsce w konkurencji KATA
  • Marta Łysik - Mistrzyni Europy WKB w KUMITE w kat. dziewcząt 10-11 lat - 40 kg
  • Michał Dudek - Wicemistrz Europy WKB w KUMITE w kat. chłopcy 8-9 lat – 25 kg
  • Nikodem Pawlik - III miejsce w KUMITE w kat. chłopcy 10-11 lat – 40 kg