Maraton Mechanika Radomsko

Przemysław Jafra
Dariusz Frączyk (zielona kamizelka) to podpora defensywy Mechanika
Dariusz Frączyk (zielona kamizelka) to podpora defensywy Mechanika Przemysław Jafra
Aż trzy mecze kontrolne w ostatnim tygodniu rozegrali piłkarze Mechanika Radomsko. Pierwszym ich rywalem była drużyna LKS Kamienica Polska.

Już po siedmiu minutach radomszczanie przegrywali 0:2, ale bramki Przemysława Olejni-ka i Przemysława Szewczyka sprawiły, że mecz skończył się remisem. W kolejnym meczu radomszczanie 9:4 pokonali Pogoń Kamyk. - W tym meczu szansę zaprezentowania swych umiejętności otrzymali głównie młodzi zawodnicy aspirujący do gry w pierwszej drużynie - mówi trener Rafał Ozga.

Bramki w tym meczu strzelali: Jardel, Emerson, Jakub Buliński i Igor Górski (po 2) oraz Marek Brych.
Ostatnim rywalem Mechanika była Polonia Piotrków. Już w pierwszej akcji meczu gola dla radomszczan strzelił Marek Michalski. W drugiej połowie było więcej emocji. Nie brakowało sytuacji podbramkowych. Na 2:0 wynik meczu podwyższył dobrze grający w tym meczu Kamil Nowak. Poloniści za sprawą Mariusza Zaora zdołali wyrównać. Ostatnie słowo należało jednak do radomszczan. Dalekie podanie Krzysztofa Kociugi wykorzystał Szewczyk.

Pilica Przedbórz miała grać sparing z Włókniarzem Moszczenica, ale ostatecznie zagrała z KS Poświętne. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Gola dla przedborzan strzelił Dawid Janowski.

Zwycięstwem 3:1 nad GUKS Gorzkowice swój mecz kontro-lny zakończył Świt Kamieńsk. Pierwszego gola strzelił dla GUKS Łukasz Kopcik. Jeszcze przed przerwą wyrównał Jarosław Bąkowicz. W drugiej części meczu szalę zwycięstwa na korzyść Świtu przechylili Konrad Szmit i Jakub Kubicz.

Sparingu nie miała drużyna LUKS Gomunice. - Zagraliśmy wewnętrzny mecz z Victorią Woźniki - mówi Artur Kowalski trener LUKS. - W weekend gramy z Sokołem Wręczyca.