Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Maraton Pisania Listów Amnesty International Radomsko 2019. Wspólne pisanie listów już 7 grudnia

mk
Ubiegłoroczny maraton pisania listów w Radomsku
Ubiegłoroczny maraton pisania listów w Radomsku fot. M. Kulka
Maraton Pisania Listów Amnesty International Radomsko 2019 już w dniach 29 listopada - 15 grudnia.

Już w dniach 29 listopada - 15 grudnia w Radomsku odbędzie się kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Maraton co roku odbywa się w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia ludzi na całym świecie mobilizują się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Grupa Amnesty International w Radomsku zaprasza do wspólnego pisania listów na terenie CH "Stara Mleczarnia", akcja odbędzie się 7 grudnia w godz. 10-18.

- Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać Tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać w sprawie młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane - zapowiadają organizatorzy.

W 2018 roku w 854 miejscach w całej Polsce napisano 308 974 listy.

Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w 2018 roku podjęto ponad 5,9 mln akcji na całym świecie.

Zobacz też: Maraton Pisania Listów Amnesty International Radomsko 2018 [ZDJĘCIA]

LISTY MARATONOWE - wskazówki, jak napisać list.
Jeśli nie wiesz jak napisać list w sprawie osoby, której prawa człowieka są łamane wystarczy kierować się kilkoma prostymi zasadami, które z pewnością ułatwią udział w Maratonie każdej osobie.
1. Listy formułujemy samodzielnie i piszemy je odręcznie. W ten sposób pokazujemy, że włożyliśmy w jego napisanie trochę czasu i wysiłku. Możesz również skorzystać ze wzorów listów. Wzory będą dostępne na stoisku.
2. W jakim języku napisać list? Możesz pisać w języku prześladujących, którymś z języków międzynarodowych, ale także po polsku. Jeśli wybierzesz polski, napisz nazwisko osoby, której bronisz, dużymi, drukowanymi literami.
3. W liście przedstaw krótko, co wiesz i czego oczekujesz od władz. Możesz przywołać łamane przez dane państwo, a ratyfikowane wcześniej traktaty dotyczące praw człowieka. Bądź rzeczowy i nie daj się ponieść emocjom – używaj formuł grzecznościowych.
4. Podpisz się imieniem i nazwiskiem i podaj swój adres. W ten sposób pokażesz, że się nie boisz, nie jesteś anonimowy. Niektóre władze odpisują na listy.
Statystycznie, w ponad jednej trzeciej spraw, którymi się zajmujemy, notujemy pozytywną zmianę. Aby przeczytać dobre wiadomości na temat osób, w obronie których pisaliśmy w poprzednich latach, przejrzyj zakładkę „dobre wiadomości” na www.amnesty.org.pl. Każdego roku przed Maratonem przygotowujemy także materiały przedstawiające dobre wiadomości z zeszłych lat.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto