Matura Radomsko 2021: Średnie wyniki z egzaminów w Radomsku i powiecie. Najlepsze II LO

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
W dniu ogłoszenia wyników matury 2021 napisaliśmy, ilu maturzystów z Radomska i powiatu radomszczańskiego zdało egzamin dojrzałości. Żeby dostać na na dobrą uczelnię i wymarzony kierunek studiów ważne jest jednak nie tylko czy, ale i jak zdać. Dziś sprawdzamy jakościowe wyniki matury, a więc średnie z poszczególnych egzaminów. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi opublikowała średnie z wszystkich szkół w Łódzkiem. OKE podała wyniki z poziomu podstawowego egzaminów z języka polskiego, matematyki i języków obcych, ale także z egzaminów na poziomi rozszerzonym. W Radomsku podobnie jak przed rokiem zdecydowanie najwyższe średnie ma II Liceum Ogólnokształcące. Tak jest w przypadku większości porównywanych części matury, tylko w języku angielskim na obu poziomach od "dwójki" lepsze jest I Liceum. Wszystkie średnie wyniki z egzaminów w szkołach z Radomska i powiatu możecie sprawdzić w naszej galerii. Przejdź do kolejnego zdjęcia >>>Fot. M. Kulka
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała już średnie wyniki maturalnych egzaminów z poszczególnych szkół. Sprawdziliśmy, jakie są maturalne średnie z języka polskiego, matematyki czy języków obcych w szkołach w Radomsku i powiecie radomszczańskim.

W dniu ogłoszenia wyników matury 2021 napisaliśmy, ilu maturzystów z Radomska i powiatu radomszczańskiego zdało egzamin dojrzałości. Żeby dostać na na dobrą uczelnię i wymarzony kierunek studiów ważne jest jednak nie tylko czy, ale i jak zdać. Dziś sprawdzamy jakościowe wyniki matury, a więc średnie z poszczególnych egzaminów. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi opublikowała średnie z wszystkich szkół w Łódzkiem. OKE podała wyniki z poziomu podstawowego egzaminów z języka polskiego, matematyki i języków obcych, ale także z egzaminów na poziomi rozszerzonym.

W Radomsku podobnie jak przed rokiem zdecydowanie najwyższe średnie ma II Liceum Ogólnokształcące. Tak jest w przypadku większości porównywanych części matury, tylko w języku angielskim na obu poziomach od "dwójki" lepsze jest I Liceum. W przypadku niektórych egzaminów różnica jest naprawdę niewielka. Słabiej wypadają licea z radomszczańskiego "mechanika", Kamieńska i Przedborza.

Wszystkie średnie wyniki z egzaminów w szkołach z Radomska i powiatu możecie sprawdzić w naszej galerii:

Średnie wyniki matur w liceach

Średnia z języka polskiego (poziom podstawowy) w II LO wyniosła 65 proc., w I LO tylko o 2 punkty procentowe mniej - 63. W III LO maturzyści na egzaminie z polskiego uzyskali średnio 52 proc. wymaganych punków, w Przedborzu - 45, a w Kamieńsku - 21. Również z matematyki (p. podstawowy) II LO jest najlepsze - średnia 74 procent, maturzyści z I LO uzyskali średni wynik 70 proc., W III LO - 43, w Przedborzu - 56, a w Kamieńsku 26. Angielski (p. podstawowy) najlepiej wypadł w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku, średnia wyniosła tutaj 88 proc, ale w II LO tylko o 1 proc mniej. Na średnio 56 proc. angielski zdali licealiści z "mechanika", na 61 proc. maturzyści z Przedborza, a na 41 - z Kamieńska.

Jeśli chodzi o egzaminy na poziomie rozszerzonym, przystąpili do nich głównie maturzyści z I i II LO. Zarówno biologia - 47 (I LO - 32), chemia - 42 (I LO - 20), geografia - 46 ( (I LO - 42), j. polski - 47 (I LO - 46), jak i matematyka - 42 (I LO - 34) lepiej wypadły w II LO, język angielski w I LO - 71 (II LO - 69, III LO - 33).

Średnie wyniki matur w technikach

Wśród techników najwyższymi średnimi z wszystkich egzaminów maturalnych może się pochwalić Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Radomsku. Język polski na poziomie rozszerzonym wypadł tu nawet lepiej niż w liceach (średnia wyniosła 54 procent).

Średnia z języka polskiego (poziom podstawowy) w "elektryku" wyniosła 52 proc., w "ekonomiku" tylko o 1 punkt procentowy mniej - 51. W Dobryszycach maturzyści na egzaminie z polskiego uzyskali średnio 50 proc. wymaganych punków, w "drzewniku" - 44, a w "mechaniku" - 41. Również z matematyki (p. podstawowy) ZSEE jest najlepszy - średnia 57 procent, maturzyści z ZSP 1 uzyskali średni wynik 44 proc., w ZSE i Dobryszycach - 39, a w ZSDiOŚ - 32. Angielski (p. podstawowy) najlepiej wypadł również w "elektryku", średnia wyniosła tutaj 70 proc. Na średnio 60 proc. angielski zdali uczniowie z "ekonomika", na 56 proc. maturzyści z Dobryszyc, a na 46 - z "drzewniaka", a na 41 - z "mechanika".

Maturzyści z "elektryka", "ekonomika" i ZSCKR w Dobryszycach zdawali również egzaminy na poziomie rozszerzonym. Wyższe średnie także w tym przypadku uzyskał "elektryk". Szczegółowe dane w galerii zdjęć.

Więcej o wynikach matury 2021 w Radomsku i powiecie radomszczańskim:

Matura Radomsko 2021: Świadectwa dojrzałości dla maturzystów...

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie