Mechanik Radomsko - Astoria Szczerców 2:1. Mechanik wygrywa w końcówce

Przemysław JafraZaktualizowano
W piotrkowskiej okręgówce Mechanik Radomsko wygrywa z Astorią Szczerców. Wybryki pseudokibiców mogą spowodować zamknięcie stadionu w Radomsku. LUKS Gomunice remisuje ze Zjednoczonymi Bełchatów.

Na czele piotrkowskiej klasy okręgowej niezmiennej dwa zespoły z powiatu radomszczańskiego. Prowadzi LUKS Gomunice, który o cztery punkty wyprzedza Mechanika Radomsko.
Pierwsze punkty w piotrkowskiej klasie okręgowej stracił LUKS Gomunice. Podopieczni trenera Artura Kowalskiego w meczu ma szczycie zremisowali u siebie 1:1 ze Zjednoczonymi Bełchatów. Prowadzenie dla LUKS na początku meczu uzyskał Jacek Bernat. W drugiej połowie wyrównał Rafał Mordon, choć gospodarze reklamowali, że strzelił gola ze spalonego.

W dramatycznych okolicznościach wygrał Mechanik Radomsko. Zespół trenera Rafała Ozgi pokonał 2:1 Astorię Szczerców. Początek meczu zdecydowanie dla radomszczan. Marcin Antczak z rzutu wolnego trafił co prawda w poprzeczkę, ale chwilę później Tomasz Walioszczyk strzałem głową dał Mechanikowi prowadzenie. Z biegiem czasu inicjatywę zaczęła przejmować Astoria. Efekt to wyrównujący gol Pawła Wieczorka. Ponadto radomszczan dwukrotnie od utraty goli ratował słupek. Dopiero w samej końcówce radomszczanie przeprowadzili akcję, która dała im zwycięstwo. W 88. minucie gola na wagę trzech punktów strzelił Sebastian Mysłek.

Niestety podczas meczu nie popisali się pseudokibice. W drugiej połowie sędzia dwukrotnie przerywał mecz. Powodem były petardy rzucane w kierunku bramkarza gości oraz butelka, która została rzucona w kierunku sędziego liniowego. Sprawa zapewne trafi na posiedzenie Wydziału Dyscypliny Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim. Należy spodziewać się surowych kar, z zamknięciem stadionu włącznie. Trzy punkty z Sulejowa przywiózł Świt Kamieńsk, który pokonał miejscowego Skalnika 2:1. Bramki dla Świtu strzelili Krzysztof Koper oraz Jarosław Bąkowicz.

Więcej o występach naszych zespołów w najbliższym wydaniu Co Nowego.