Mechanik Radomsko rozgromił Orlęta Cielądz. Radomszczanie wygrali 7:0!

Przemysław Jafra
Trzecie zwycięstwo z rzędu odnieśli piłkarzem Mechanika Radomsko. Pokonując aż 7:0 Orlęta Cielądz radomszczanie objęli prowadzenie w rozgrywkach IV ligi. Tyle samo punktów co Mechanik mają Zjednoczeni Stryków.

Pierwsze dwadzieścia minut nie wskazywały na łatwą wygraną radomszczan. Podobnie jak w meczu z Concordią Mechanik powoli łapał swój rytm gry. W 26. minucie zaskakującym strzałem popisał się sprowadzony z Pilicy Przedbórz Przemysław Kornacki i radomszczanie wyszli na prowadzenie. Zdobyty gol uspokoił poczynania podopiecznych trenera Rafała Ozgi. Jeszcze przed przerwą radomszczanie zdobyli dwa gole. Pierwszy był autorstwa Tomasza Walioszczyka, drugi Przemysława Olejnika. Dla tego drugiego był to pierwszy gol zdobyty na boisku w Radomsku.

Po zmianie stron radomszczanie nadal dominowali. W 62. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Walioszczyk, a chwilę po wznowieniu gry podanie Marka Michalskiego na gola zamienił P. Olejnik. W 70. minucie po rozegraniu rzutu rożnego szóstą bramkę dla Mechanika strzelił Dariusz Frączyk. Osiem minut później po dograniu Jakuba Tazbira wynik meczu ustalił Łukasz Gloc.

Trzecia kolejka IV ligi nie był udana dla Pilicy Przedbórz. Drużyna trenera Rabendy przegrała na wyjeździe z LKS Kwiatkowice 0:1. Przedborzanie mogli to spotkanie przynajmniej zremisować, ale Marek Jończyk nie wykorzystał rzutu karnego.