Mechanik Radomsko wygrał w Zgierzu. Świt Kamieńsk w czołówce okręgówki

Przemysław Jafra
Z obrońcą Zjednoczonych Stryków walczy Jakub Tazbir (czerwony strój)
Z obrońcą Zjednoczonych Stryków walczy Jakub Tazbir (czerwony strój) Przemysław Jafra
Mechanik Radomsko po raz drugi wygrał w Zgierzu. W okręgówce w czołówce znajduje się Świt Kamieńsk

Trzy punkty ze Zgierza przywiózł Mechanik Radomsko. Drużyna trenera Rafała Ozgi pokonała miejscowego Borutę 1:0.
W 13. minucie Tomasz Walioszczyk zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale nie zdołał jej trącić Przemysław Olejnik. Tym samym dobra okazja do zdobycia gola została zaprzepaszczona.

Kolejne minuty należały do graczy Boruty. W bramce radomszczan świetnie spisywał się Rafał Dawid, który co najmniej dwukrotnie ratował drużynę Mechanika przed stratą gola. Na początku drugiej połowy golkiper Mechanika dalekim wykopem rozpoczął akcję radomszczan. Piłka trafiła do Walioszczyka. Napastnik Mechanika wbiegł w pole karne, minął bramkarza Boruty i strzelił do pustej bramki.

Kwadrans przed końcem meczu dobrą okazję miał Przemysław Olejnik, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Mateusz Wujcik. W doliczonym czasie gry szansę na przypieczętowanie wygranej zmarnował Przemysław Szewczyk.
Nie udał się piłkarzom Pilicy Przedbórz wyjazd do Skierniewic. Zespół trenera Rafała Rabendy przegrał z Sorento Zadę-bie 1:3. Honorową bramkę dla Pilicy strzelił Dawid Janowski.

W meczu na szczycie piotrkowskiej klasy okręgowej Świt Ka-mieńsk zremisował z Polonią Piotrków 1:1. Kamieńszczanie do przerwy prowadzili po golu Jarosława Bąkowicza. W drugiej połowie wyrównał Dariusz Stęborowski. Świt kończył mecz w dziesiątkę, gdy za czerwoną kartkę z boiska został usunięty Przemysław Krawczykowski.

W innym meczu piotrkowskiej okręgówki LUKS Gomunice pokonał 2:1 Kawalerię Tomaszów.
- W pierwszej połowie nie mieliśmy pomysłu na grę - ocenia Artur Kowalski, grający trener LUKS. - Po zmianie stron zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Wyrównującą bramkę po przepięknym uderzeniu zdobył Damian Mokrzyński.

W 76. minucie LUKS strzelił zwycięską bramkę. Uderzenie z rzutu wolnego grającego trenera LUKS wybił przed siebie bramkarz gości. Nadbiegający Szymon Serwa nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

W środowych spotkaniach IV ligi nasze zespoły remisowały. Mechanik ze Zjednoczonymi Stryków 2:2. Bramki dla radom-szczan zdobyli T. Walioszczyk, Kamil Nowak. Pilica z Mazovią Rawa Mazowiecka zremisowała 1:1. Bramkę dla Pilicy strzelił Dawid Lizińczyk.