Medal Wiktora Ciastko z Zapaśnika Radomsko w Mistrzostwach Polski Kadetów. ZDJĘCIA

Reprezentacja UKS „Zapaśnik" Radomsko walczyła w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów Arch. Zapaśnik Radomsko
Medal Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów zdobył Wiktor Ciastko z UKS "Zapaśnik" Radomsko

W Kostrzynie nad Odrą odbyły się w weekend Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów. Wystartowała w nich reprezentacja UKS „Zapaśnik" Radomsko: Wiktor Ciastko, Oskar Kopeć, Jakub Rozpara i Dawid Żuwalski. Opiekę nad zawodnikami sprawował trener Konrad Terka.

Kostrzyńskie maty okazały się szczęśliwe dla zawodników Zapaśnika Radomsko. W silnie obsadzonym turnieju zdobyli kolejne kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w ostatni weekend kwietnia w Koszalinie.

Najlepiej spośród kadetów Zapaśnika na mistrzostwach zaprezentował się Wiktor Ciastko, który zdobył brązowy w kategorii do 80 kg. To historyczny medal zdobyty w zawodach tej rangi w kategorii wiekowej kadeta dla UKS w jego krótkiej, zaledwie dwuletniej historii.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów były drugą kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Łącznie po dwóch turniejach Zapaśnik zdobył trzy kwalifikacje do OOM, czyli o jedną więcej niż w ubiegłym roku. W Koszalinie walczyć będą Oskar Kopeć w kat. 60 kg, Jakub Rozpara w kat. 65 kg i Wiktor Ciastko w kat. 80 kg.

Indywidualne wyniki zapaśników UKS w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Kadetów:

• Oskar Kopeć - XXVIII miejsce kat. 60 kg - Oskar nie brał udziału w swoich walkach z powodu kontuzji
  • Jakub Rozpara - XXII miejsce kat. 65 kg
  • Wiktor Ciastko - III miejsce kat. 80 kg
  • Dawid Żuwalski - XX miejsce kat. 92 kg.

Drużynowo UKS „Zapaśnik” Radomsko zajął 18 miejsce na 52 kluby z całej Polski oraz reprezentacje Czech, Norwegii, Danii i Ukrainy. W turnieju walczyło 221 zawodników.