Medale „10-ki” Radomsko w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego [ZDJĘCIA]

Arch. 10-ka Radomsko
Strzelcy „!0-ki” Radomsko startowali w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego

W Sulmierzycach odbyły się w sobotę, 4 grudnia, Indywidualne i Klubowe Mistrzostwa Województwa Łódzkiego 2021 w konkurencjach pneumatycznych. Dla strzelców wyczynowych są to najważniejsze zawody w roku.

Do turnieju zgłosiło się 86 zawodników z 7 klubów zrzeszonych w Łódzkim Związku Strzelectwa Sportowego, którzy rywalizowali aż w 12 konkurencjach oraz w finałach młodzików z rankingu rocznego. Na uczestników czekało wiele nagród rzeczowych, dyplomów, pucharów oraz medali. Najcenniejsze były do zdobycia nagrody główne: profesjonalny pistolet i karabin oraz cztery rowery dla młodzików.

Strzelcy „10-ki” Radomsko, najmłodsi i ci trochę starsi, wywalczyli wspólnie 2 miejsce w klasyfikacji klubowej zdobywając voucher w kwocie 2000 zł.

Indywidualnie w finale pistoletu młodzików podsumowującym roczną rywalizację wygrała Zofia Wilczek i do niej trafił pistolet wyczynowy. Druga była Joanna Tutaj.

W czubie rankingu rocznego najlepszych pistoleciarzy młodzików w roku 2021 uplasowali się strzelcy „10-ki”: Artur Kucharski, Adam Wieczorek i Joanna Kucharska, do których trafiły okazałe puchary.

W tej ostatniej rundzie rankingu Artur Kucharski zdobył 1 miejsce i rower, a Adam Wieczorek był drugi.

Wśród młodziczek Joanna Tutaj była również pierwsza i także odjechała rowerem, Marta Niedbała zdobyła srebro, Joanna Kucharska brąz, a Zofia Wilczek była czwarta.

Początkujący zawodnicy strzelający z podpórki zdobyli trzy medale: złoty Karol Kopczyński, srebrny Miłosz Mielczarek i brązowy Alan Dąbrowski. Antonina Zielińska była czwarta w konkurencji ppn z podpórki stojąc.

Wśród kobiet Wiktoria Karasek wystrzelała srebrny medal. Panowie zdobyli dwa medale: Wiktor Blada srebro, a Błażej Wejman brąz.

Podsumowując, strzelcy „10-ki” Radomsko w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego zdobyli 11 medali, 3 puchary indywidualnie i 1 puchar klubowo oraz nagrodę główną - pistolet.