Medale dla zapaśników ZKS Radomsko na Mistrzostwach Polski szkół podstawowych

Małgorzata Kulka
Czterech mistrzów Polski szkół podstawowych, trzech wicemistrzów oraz dwa brązy to dorobek zawodników ZKS Radomsko po sobotnich Mistrzostwach Polski szkół podstawowych w Gomulinie.

Zawody w Gomulinie ZKS Radomsko może zaliczyć do bardzo udanych. Rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych U-11 oraz U-14.

W młodszej kategorii klubowo ZKS zajął pierwsze miejsce wyprzedzając na podium RCSZ Olimpijczyk Radom oraz LUKS ATHLETIC Wola Krzysztoporska. Radomszczanie zdobyli w niej 3 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe krążki. W starszej kategorii ZKS zajął siódmą lokatę, pomimo tego start przedstawiciele klubu uważają za udany, bo wszyscy chłopcy są rocznikami młodszymi w tej grupie wiekowej, więc zdobywają dopiero doświadczenie. ZKS zdobył w tej kategorii 1 złoty medal oraz 1 srebrny. Tu na wyróżnienie zasługują Iwo Kubanik oraz Kacper Nowicki, którzy uplasowali się na podium. Oto wyniki sobotnich zmagań: