Medale sztangistów UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce na koniec sezonu

Dobre występy sztangistów UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce na koniec sezonu

W Radomsku odbyły się w niedzielę, 27 listopada, na koniec sezonu Mistrzostwa Województwa Łódzkiego do lat 17 oraz XXI Turniej o Puchar Prezesa Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów do lat 15.

Sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce mogą pochwalić się dobrymi wynikami. W Mistrzostwach Województwa Łódzkiego wśród dziewcząt wygrała Oliwia Drzazga (kg. wagowa 49 kg), trzecie miejsce zajęła Kinga Burza z LKS Dobryszyce (kat. wagowa 64 kg) – wg klasyfikacji Sinclaira.

Wśród chłopców wygrał Dawid Majsy (kat. 81 kg), czwarty był Krystian Burza (kat. 73 kg), piąty Nikodem Motylski (kat. 102 kg) – wszyscy LKS oraz szósty Kacper Radka (kat. 67 kg) z UMLKS Radomsko. Kolejność ustalono również wg punktacji Sinclaira.

W XXI Turnieju o Puchar Prezesa OZPC w Łodzi (również wg klasyfikacji Sinclaira) w rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjna była Katarzyna Kozera z UMLKS Radomsko.

Wśród chłopców wygrał Oliwier Ołubek z Omegi Kleszczów, startujący w kategorii wagowej 67 kg – 244,6 pkt.

Wyniki sztangistów LKS Dobryszyce: w wadze 49 kg Daniel Długoszewski 191,1 pkt, Borys Michalczyk 122 pkt., w kategorii 55 kg Igor Michalczyk 144,2 pkt., Maciej Wychowaniec 154,6 pkt., w wadze 89 kg Mikołaj Tatara 156,1 pkt., w wadze +96 kg Krystian Mielczarek 182,1 pkt.