Medale sztangistów z Radomska i Dobryszyc w Mistrzostwach Polski do lat 23. ZDJĘCIA

Klara Cieślak ze złotym medalem MP do lat 23, obok trener Sebastian Ołubek
Klara Cieślak ze złotym medalem MP do lat 23, obok trener Sebastian Ołubek Arch. FB/Sebastian Ołubek
Medale Mistrzostw Polski do lat 23 sztangistów z Radomska i Dobryszyc

W weekend w Bydgoszczy trwały Mistrzostwa Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. Medale podczas turnieju zdobywali także sztangiści z UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce. Zespół z Dobryszyc zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej MP.

Oto medaliści LKS Dobryszyce: srebrny medal w kat. 45 kg Honoraty Kołosowskiej 91 kg (40 kg + 51 kg), złoty w kat. 76 kg Klaudii Głąb 158 kg (70 kg + 88 kg), również złoty w kat. 81 kg Klary Cieślak 165 kg (74 kg + 91 kg). Złoty medal dołożył jeszcze w kat. 81 kg Łukasz Hyla 283 kg (125 kg + 158 kg),

W łącznej klasyfikacji klubowej (panie + mężczyźni) pierwsze miejsce zajął LKS Dobryszyce.

W rywalizacji pań, brązowy medal dla UMLKS Radomsko w kat. 59 kg wywalczyła Aleksandra Bartosik 135 kg (60 kg + 75 kg).