Medale sztangistów z Radomska i Dobryszyc w Mistrzostwach Polski juniorów do lat 20. ZDJĘCIA

Świetnie wypadli sztangiści z Radomska i Dobryszyc w Mistrzostwach Polski juniorów do la t20, które odbyły się w Ciechanowie

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Polski w juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Znakomicie zaprezentowali się sztangiści i sztangistki UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce.

Wśród kobiet w kategorii 49 kg bezkonkurencyjna była Oliwia Drzazga z UMLKS Radomsko. Sztangistka Sławomira Bery przygotowuje się obecnie do kwietniowych Mistrzostw Europy Seniorów i Seniorek. W Ciechanowie zdobyła złoty medal wynikiem w dwuboju 163 kg. Oliwia została również trzecią zawodniczką mistrzostw w klasyfikacji Sinlaira.

Powody do dumy może mieć również Sebastian Ołubek, trener LKS Dobryszyce. Worek z medalami dla LKS otworzyła Milena Pawlos, która w kategorii 55 kg zdobyła brązowy medal.

Dwa kolejne medale zdobyli sztangiści LKS Dobryszyce w wadze 73 kg. Na najwyższym stopniu podium stanął Dawid Majsy (263 kg w dwuboju), natomiast brązowy medal wywalczył Krystian Burza (249 kg).

Kolejny złoty medal i tytuł mistrza Polski dołożył dla LKS Dobryszyce Patryk Barański (318 kg) w kategorii 96 kg. Patryk był także czwarty w klasyfikacji Sinclaira.

W klasyfikacji klubowej, na 59 klubów, które przyjechały do Ciechanowa, LKS Dobryszyce zajął czwarte miejsce, natomiast UMLKS Radomsko był 48. W klasyfikacji województw Łódzkie zajęło czwarte miejsce.