METPRIM Volley Radomsko wygrał z Bzurą Ozorków i gra o II ligę w turnieju ogólnopolskim! ZDJĘCIA, FILM

METPRIM Volley Radomsko wygrał z Bzurą Ozorków i gra o II ligę w turnieju ogólnopolskim! Jacek Drożdż
W turnieju ogólnopolskim o awans do II ligi siatkówki zagra Volley Radomsko po wygranej z Bzurą Ozorków!

Siatkarze METPRIM Volley Radomsko pokonali w turnieju wojewódzkim o awans do II ligi Bzurę Ozorków 3:1 i zajęli drugie miejsce w rozgrywkach. Wspólnie z Volley Team Żychlin, który zajął pierwsze miejsce, zespół z Radomska zagra teraz w turnieju ogólnopolskim!

Zobacz film:

od 16 lat

Wygrana w ostatnim, trzecim meczu turnieju wojewódzkiego, nie przyszła Volley Radomsko łatwo. W pierwszym secie zawodnicy Pawła Kowalczyka wygrali 25:12, ale drugi przegrali z Bzurą Ozorków do 18.

Trzeci set siatkarze Volley Radomsko rozpoczęli popisowo. Prowadzili już 12:0, by ostatecznie wygrać 25:12. Czwarta odsłona była bardzo zacięta, ale gospodarze turnieju poradzili sobie i wygrali 25:23.

A potem przyszedł czas na fetowanie sukcesu. Wyróżnieni zostali najlepsi zawodnicy turnieju, wybrano również drużynę turnieju wojewódzkiego oraz wręczono medale i puchar dla zwycięzcy turnieju, jednocześnie triumfatora III ligi wojewódzkiej.

- Mieliśmy dzisiaj wielkie emocje. Drugie miejsce, które zajęliśmy dzisiaj, po ciężkiej walce z Bzurą Ozorków, jest dla nas wielkim sukcesem. Zajęliśmy drugie miejsce w III lidze wojewódzkiej, co dla klubu i dla Radomska jest wielkim wyczynem – mówi Mirosław Dratwiński, prezes Volley Radomsko.

- Do II ligi jeszcze długa droga. Cieszymy się z tego sukcesu, który już odnieśliśmy, zdobyliśmy srebrny medal III ligi… Ogromna radość. O II lidze nie myślimy. Musimy odpocząć, zregenerować się, ostudzić i zaczynamy działać - komentuje Paweł Kowalczyk, trener siatkarzy METPRIM Volley Radomsko.

Rozgrywki ogólnopolskie o wejście do II ligi rozpoczynają się w połowie kwietnia.