Mistrzostwa Polski w zapasach w Radomsku

jd
Mistrzostwa Polski w zapasach w Radomsku fot. JD
Prawie 100 zapaśników przyjechało do Radomska na Mistrzostwach Polski.

Radomsko gościło w miniony weekend najlepszych juniorów walczących o tytuł mistrza Polski w zapasach w stylu klasycznym. Przyjechali zawodnicy z 22 klubów m.in. z Wrocławia, Warszawy, Poznania, Białegostoku, Wierzbicy, Piotrkowa... Gospodarzem był Zapaśniczy Klub Sportowy Radomsko.

Na matach zaprezentowali się co prawda juniorzy, ale niejednokrotnie już z ogromnym doświadczeniem i niemałym dorobkiem. To byli mistrzowie Polski, kadrowicze i uczestnicy turniejów seniorskich.

Jak w tej rywalizacji wypadli radomszczanie? Dla nich był to pierwszy poważny start w tej kategorii wiekowej. Po pierwszej turze walk, zwycięsko z pojedynków wyszli Kamil Florkiewicz i Mateusz Kiejnich. Przegrał natomiast Dawid Dryja. Druga seria nie była już tak szczęśliwa, zwyciężył jedynie Dawid... Ostatecznie w wadze do 66 kg Mateusz Kiejnich był 10. (na 18 zawodników), Dawid Dryja w wadze do 96 kg zajął ósme miejsce (na 12 zawodników), a Kamil Florkiewicz wśród najcięższych, do 120 kg, uplasował się na miejscu dziewiątym (na 13 osób).