Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mł. asp. Konrad Karnicki z KPP w Radomsku wśród najlepszych przewodników psów policyjnych

Małgorzata Kulka
Zwycięska trójka, pierwszy od prawej mł. asp. Konrad Karnicki z KPP w Radomsku.
Zwycięska trójka, pierwszy od prawej mł. asp. Konrad Karnicki z KPP w Radomsku. Archiwum KWP
Mł. asp. Konrad Karnicki z KPP w Radomsku zajął trzecie miejsce podczas finału zawodów o miano „Najlepszego przewodnika psa kategorii patrolowo – tropiącej 2011 województwa łódzkiego”.

Do ścisłego finału zawodów zakwalifikowało się tylko 10 zawodników z całego województwa. Razem ze swoimi psami zmierzyli się w trzech konkurencjach: tropienie śladów ludzkich, posłuszeństwo ogólne psów i pokonywanie przeszkód oraz ćwiczenia obrończe (obrona przewodnika i pościg za przestępcą).

Reprezentant radomszczańskiej policji, mł. asp. Konrad Karnicki wraz ze swoim psem WARNO, zajął wysokie trzecie miejsce, uzyskując 237 punktów (czyli tylko o 15 mniej od zwycięzcy) na 280 możliwych. Tym samym znalazł się w gronie najlepszych przewodników w województwie, których zaangażowanie w tresurę psów, często wykraczające poza zakres obowiązków, spowodowało zakwalifikowanie się do „policyjnej kynologicznej elity” garnizonu łódzkiego.

Zawody wygrał mł. asp. Marcin Lipieta z KPP w Wieruszowie, drugie miejsce zajął st. asp. Karol Olszewski z KPP w Sieradzu.

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe