Młodzi tenisiści z Dobryszyc wygrali w II Ogólnopolskim Festiwalu Tenisa Stołowego

Drużyna z Dobryszyc, która w Olkuszu zajęła pierwsze miejsce
Drużyna z Dobryszyc, która w Olkuszu zajęła pierwsze miejsce Jacek Drożdż
Tenisiści ze szkoły podstawowej w Dobryszycach zajęli pierwsze miejsce w rywalizacji drużynowej podczas Finału II Ogólnopolskiego Festiwalu Tenisa Stołowego Dzieci i Puchar Ministra Sportu w Olkuszu

- To dla nas historyczna chwila - podkreśla Grzegorz Pokora, trener zawodników.

W turnieju uczestniczyły 82 szkoły z dziewięciu województw, czyli około 120 zawodników i zawodniczek. - To był naprawdę mocno obsadzony turniej, grali w nim przecież zawodnicy z całej Polski - mówi Grzegorz Pokora.
- Poza nagrodami indywidualnymi dla zawodników, dostaliśmy również dwa profesjonalne stoły do tenisa, które przyjadą do nas po jesiennych mistrzostwach Europy.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Kinga Molka, Andżelika Zielińska, Mateusz Zborowski, Mateusz Czapla, Fabian Rojszczyk, Sebastian Kaczmarek, Emil Szpeciński.

Indywidualnie najwyższe miejsce zajął Mateusz Zborowski, sklasyfikowany na pozycji siódmej. Kinga Molka i Emil Szpeciński zajęli miejsca 9-12.