Monika Szymanek z LKS Dobryszyce srebrną medalistką w podrzucie na Mistrzostwach Świata

Małgorzata Kulka
Monika Szymanek z LKS Dobryszyce została srebrną medalistką w podrzucie Mistrzostw Świata do lat 20 w Uzbiekistanie, zajęła też 5 miejsce w dwuboju. Do brązowego medalu zabrakło tylko 2 kg.

Monika Szymanek z LKS Dobryszyce została srebrną medalistką w podrzucie Mistrzostw Świata do lat 20 w Uzbiekistanie! We wtorek w Taszkiencie rywalizowali reprezentanci Polski. W kat. 59 kg kobiet Monika Szymanek znalazła się na miejscu piątym, ze srebrnym medalem za podrzut i rekordem Polski U20 i U23 w tym boju!

Monika Szymanek swój start w mistrzostwach świata rozpoczęła od udanej próby na ciężarze 77 kg. W drugiej próbie nasza zawodniczka atakowała 80 kg, jednak próba zakończyła się jedynie na „martwym ciągu”. Poprawka na tym samym ciężarze była już udana i po rwaniu zawodniczka z Dobryszyc zajmowała ósmą lokatę. Po rwaniu prowadziła reprezentantka Tunezji Ghofrane Belkhir, która wyrwała 91 kg. W podrzucie Monika w ładnym stylu zaliczała wszystkie podejścia na ciężarach 106, 109 i 111 kg, co dało srebrny medal za ten bój oraz jest nowym rekordem Polski do lat 20 i 23! Wynik 191 kg w dwuboju pozwolił na zajęcie piątej lokaty. Zwyciężyła reprezentantka Tunezji Ghofrane Belkhir z wynikiem 211 kg (91+120).

Monika Szymanek zdobyła 172 medal (56 w podrzucie) MŚ U20 – 67 srebrny (23 w podrzucie).