Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

„Na jurajskim szlaku” z Fundacją foto POZYTYW z Radomska. ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Arch. FB/foto POZYTYW Radomsko
Fundacja foto POZYTYW z Radomska zorganizowała warsztaty fotograficzne „Na jurajskim szlaku”

Fundacja foto POZYTYW z Radomska zorganizowała w ubiegłym tygodniu warsztaty fotograficzne „Na jurajskim szlaku" w ramach projektu krajobrazy.pl. Adepci fotografii odwiedzili Wyżynę Krakowsko – Częstochowską, by móc się zatopić w kolorach jesieni.

- Pogoda sprzyjała warsztatom plenerowym, naprawdę była to złota Polska jesień. Żeby się zakwalifikować do udziału w plenerze, trzeba było wziąć udział w wewnętrznym konkursie fotograficznym, co jeszcze bardziej motywowało podopiecznych fundacji, bo jak by nie było, miejsc było tylko osiem – relacjonuje Marcin Kwarta z Fundacji foto POZYTYW w Radomsku.

Dzień pierwszy to wizyta u źródeł rzeki Warty i pierwsze rozruchowe kadry. Uczestnicy wykonywali zdjęcia smartfonami oraz aparatami. Kolejny dzień to wizyta w 400-letnim zamku w Ogrodzieńcu. Ruiny już z daleka zachwyciły i budziły fantazję uczestników warsztatów plenerowych. Na podzamczu goście zaproszeni przez foto POZYTYW, Krystyna i Marek Tomaszuk, artyści fotografii Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, poprowadzili szkolenie z kompozycji i estetyki kadru fotograficznego oraz techniki fotografii w tzw. w podczerwieni.

Kolejny etap to Pustynia Błędowska, następnym celem były wzgórza zamkowe twierdzy Rabsztyn. Następnie uczestnicy warsztatów odwiedzili Ojcowski Park Krajobrazowy i Zamek Pieskową Skałę z Maczugą Herkulesa. Kilkudniowe warsztaty zakończyła wizyta przy ruinach w Bydlinie, Zamku Picza w Smoleniu i białych ostańcach skałek Rzędkowickich.

- Młodzież poznała zasady prawidłowo skomponowanej fotografii, by zachwycała innych. Nauczyła się fotograficznego ABC. Zobaczyła walory krajobrazowo - poznawcze piękna Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej, by moc ja eksplorować w sposób ciekawy dla każdego z nas. Wszystko to w duchu ekologii i harmonii z otaczającym nas światem – podkreśla Marcin Kwarta. - Oczywiście pokonywanie swoich słabości, praca twórcza nad wyznaczonymi celami dała możliwość uczestnikom poznanie siebie i uwierzenie w własne możliwości. Podczas warsztatów plenerowych można było zauważyć wzmacnianie poczucia własnej wartości biorącej w nich młodzieży co budowało w nich wysoką pozytywną samoocenę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto