Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nabór do szkół średnich w Radomsku. Jak będzie wyglądała elektroniczna rekrutacja? [FILM]

mk
pixabay.com

Już 15 czerwca rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Dla absolwentów podstawówek w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Radomszczański, liceach technikach i szkołach branżowych, w roku szkolnym 2020/2021 zostało przygotowanych 40 klas: 16 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 16 oddziałów w technikach oraz 8 oddziałów w branżowych szkołach I stopnia. Ponadto przewidziano także 3 oddziały w liceach ogólnokształcących dla dorosłych i 1 oddział w szkole policealnej. Ostateczna liczba utworzonych oddziałów zależeć będzie oczywiście od zainteresowania ze strony uczniów – liczby złożonych aplikacji.

O tym, jak będzie wyglądała rekrutacja, można się przekonać uczestnicząc w pokazie działania elektronicznego systemu naboru do szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie zaplanowano na 9 czerwca na godz. 14:00 w serwisie YouTube. Zobacz:

Oferta edukacyjna szkół średnich z Radomska i powiatu

"Szkoła możliwości", "szkoła z pasją", "szkoła pierwszego wyboru" - hasła promujące radomszczańskie placówki robią wrażenie, warto jednak dokładnie zapoznać się z ofertą edukacyjną i wybrać szkołę, klasę, profil zgodny z zainteresowaniami i aspiracjami.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku na nowych uczniów czeka sześć klas: matematyczna, językowo-humanistyczna, biologiczno-chemiczna, matematyczno-językowa, przyrodnicza i językowa. Wybierając kierunek, młodzież wybiera jednocześnie przedmioty z rozszerzonym programem nauczania. II Liceum Ogólnokształcące proponuje 5 klas: językowo-geograficzna, biologiczno-chemiczna, humanistyczna, matematyczno-fizyczna i matematyczno-językowa. II LO im. K. K. Baczyńskiego szczyci się mianem najlepszej szkoły w Radomsku według rankingu Perspektyw. III LO działające w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 oferuje dwa kierunki: klasę rehabilitacyjno-zdrowotną oraz mundurową, a LO w ZSP w Przedborzu 4 klasy: humanistyczno-językową, biol.-chem., matematyczno-językową i sportowo-rehabilitacyjną. ZSP w Kamieńsku zamierza utworzyć 3 klasy liceum: mundurową, europejską i matematyczno-językową.

Bogatą ofertą kuszą radomszczańskie technika. „Mechanik” utworzy klasy w zawodach: technik mechanik, geodeta, technik budownictwa i pojazdów samochodowych. W szkole branżowej będzie się można uczyć w 4 zawodach: mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik-monter maszyn i urządzeń oraz operator obrabiarek skrawających. W czasie nieobecności uczniów w czasie pandemii promocję szkoły w swoje ręce wzięli nauczyciele, nie tylko wystąpili w filmie, ale i na plakacie rekrutacyjnym.
„Elektryk" zaprasza na nauki w technikum w zawodach: informatyk, reklamy, elektryk, elektronik oraz w szkole branżowej I stopnia - zawód elektryk. ZSEE oferuje też jeden nowy kierunek: technik programista. W szkole branżowej ZSEE będzie szkolił elektryków i elektroników. "elektryk" prezentuje się także jako placówka z przestrzenią przyjazną dla ucznia, rozwijająca talenty i zainteresowania młodzieży.

Zespół Szkół Ekonomicznych che utworzyć 4 klasy techniczne, młodzież na do wyboru zawody: technik hotelarstw,a technik ekonomista,technik rachunkowości, technik handlowiec, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii i multimediów. Planowana jest też jedna klasa w szkole branżowej – zawód sprzedawca.
W Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku mają powstać 4 klasy technikum w zawodach: technik logistyk z innowacja wojskową, technik żywienia, usług fryzjerskich i wizażu oraz technik technologii drewna. W szkole branżowej „drzewniak” ma zdecydowanie największy wybór zawodów w powiecie, bo oferuje ponad 30 kierunków.

ZSP w Przedborzu oferuje klasę: technik ekonomista, a w szkole branżowej naukę zawodu rolnika.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego zaprasza do klas technikum w 4 zawodach: technik architektury,technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywieni i usług gastronomicznych. W szkole branżowej uczyć się można na kucharza i mechanika - operatora pojazdów i maszyn rolniczych. W Kamieńsku w technikum można się uczyć na elektryka, mechanika, górnika, ekonomistę i geodetę, z kolei szkoła branżowa oferuje 7 zawodów (fryzjer, elektryk, elektromechanik, monter, sprzedawca, górnik).

Rekrutacja rozpocznie się 15 czerwca. Młodzież kończąca podstawówki czas na złożenie dokumentów o przyjęcie do danej szkoły będzie miała do 10 lipca, do 4 sierpnia trzeba będzie dostarczyć wyniki egzaminów. Wynika naboru będą znane w połowie sierpnia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto