Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowoczesne lecznie WZW C w Szpitalu Powiatowym w Radomsku

mk
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne archiwum naszemiasto.pl
Szpital Powiatowy w Radomsku jest w drugim ośrodkiem w województwie łódzkim, w którym pacjenci z wirusowym zapaleniem wątroby typu C będą leczeni nowoczesną metodą bezinterferonową.

Szpital Powiatowy w Radomsku jest w drugim ośrodkiem w województwie łódzkim, w którym pacjenci z wirusowym zapaleniem wątroby typu C będą leczeni nowoczesną metodą bezinterferonową. Szpital wygrał konkurs NFZ, bo jak tłumaczą przedstawiciele Funduszu, jako jedyny posiada odpowiednią kadrę i infrastrukturę. Do tej pory taką terapię zapewniał tylko Szpital im. Biegańskiego w Łodzi, teraz na nowoczesne leczenie będą mogli liczyć także pacjenci z południowej części województwa.

W 2017 roku z uruchomionego funduszu zapasowego NFZ województwo łódzkie otrzymało kwotę 91 mln złotych. - W ciągu roku w wyniku zmian planu finansowego otrzymaliśmy niemal 300 milionów złotych, które przeznaczyliśmy na zwiększenie dostępności do leczenia. Dzięki tym dodatkowym środkom zrealizujemy najpilniejsze potrzeby w obszarze zarówno leczenia szpitalnego, jak i badań obrazowych takich jak PET, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny czy kolonoskopia i gastroskopia - wyjaśnia Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ. - Dofinansowaliśmy także hospicja, zakłady opiekuńczo-lecznicze, a także świadczenia pielęgniarskiej opieki długoterminowej i leczenie w komorze hiperbarycznej. Dodatkowe 3,5 miliona złotych przeznaczyliśmy na rehabilitację mieszkańców regionu zarówno ambulatoryjną, jak i stacjonarną.

Ponieważ wskaźnik zapadalności na wirusowe zapalenie wątroby typu C w Łódzkiem jest jednym z najwyższych w Polsce, z dodatkowych środków z Centrali NFZ znaczące środki (niemal 3 miliony złotych) przeznaczono na włączenie nowych chorych do programu leczenia metodą bezinterferonową.
- Terapia ta gwarantuje całkowite wyleczenie większości pacjentów w ciągu nawet 8 tygodni. W poważniejszych przypadkach wydłużana jest do 12 tygodni, a dla pacjentów, których stan zdrowia tego wymaga może trwać nawet do 24 tygodni - mówi rzeczniczka NFZ.

Koszt leczenia jednego pacjenta wynosi obecnie od około 6 do 15 tys. zł. Na miesięczny koszt terapii pacjenta leczonego w programie lekowym składają się koszty udzielonych świadczeń, w tym ryczałt diagnostyczny oraz koszt zakupu nowoczesnych leków.

Od października do listopada 2017 roku w Szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi udało się objąć leczeniem kolejnych 219 chorych. Radomszczański szpital umowę z NFZ posiada odd 16 grudnia, podpisano ją do połowy 2021 roku

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto