Organika Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3

Marek Kondraciuk
Blokują siatkarki Organiki Budowlanych Marta Wójcik i Luana de Paula
Blokują siatkarki Organiki Budowlanych Marta Wójcik i Luana de Paula Krzysztof Szymczak
Hala w Radomsku nie zdołała pomieści wszystkich chętnych, którzy chcieli obejrzeć towarzyski mecz siatkarek, półfinalistek PlusLigi Kobiet. Mecz toczył się w znakomitej atmosferze, a emocji nie brakowało do ostatniej akcji. Drużyna Organiki Budowlanych przegrała z MKS Dąbrowa Górnicza 2:3. Mecz był głównym punktem tradycyjnych Radoszczańskich Dni Sportu.

Drużyna trenera Wiesława Popika pojechała do Radomska bez Katarzyny Ciesielskiej. Po czwartkowym treningu łódzka libero zaczęła odczuwać bóle w kolanie, które nasiliły się w piątek. Zachodzi podejrzenie urazu łąkotki, ale bardzo możliwe, że to tylko przeciążeniowe dolegliwości, jakie niedawno miała Luana de Paula. Dziś Ciesielska przejdzie w szpitalu WAM kompleksowe badania.

Pierwszy set miał niezwykłą dramaturgię, jak na spotkanie towarzyskie i był zapowiedzią pasjonującego spotkania. Łodzianki przegrywały już 17:23, a jednak zdobyły 8 punktów z rzędu i wygrały 25:23. Drugą partię Organika wygrała łatwiej, bez takich uniesień do 22.

W trzecim secie Dąbrowa zmobilizowała się. Łodzianki miały kłopoty z przyjęciem zagrywki, zwłaszcza Aleksandry Liniarskiej. MKS prowadził od pierwszej do ostatniej piłki i wygrał gładko 25:13.

Czwarta partia znów była emocjonująca, podobnie jak pierwsza. Set był zacięty, gra toczyła się według schematu punkt za punkt, ale w końcówce łodzianki wyszły na prowadzenie 23:21. Wydawało się, że skończą mecz, a jednak dąbrowianki odrodziły się, wygrywając do 23. Tie break był popisem MKS, który potrafił bezwzględnie wykorzystać błędy Budowlanych i wygrał do 10.

- Znów niestety porażka i kolejny raz w meczu, który mogliśmy wygrać - mówi Marcin Chudzik, menedżer Organiki Budowlanych. - Nasza gra wyglądała już momentami dobrze, widać coraz lepsze zgranie zespołu, w którym są aż cztery nowe zawodniczki. Promocja siatkówki udała się znakomicie. Radomsko pokochało żeńską siatkówkę - dodał Chudzik.

Kolejnym sprawdzianem łódzkiego zespołu będzie występ w weekend w Jarocinie. Organika Budowlani zagra tam znów z Dąbrową Górniczą oraz z Gwardią Wrocław oraz Centrostalem Bydgoszcz.

Organika Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (25:23, 25:22, 13:25, 23:25, 10:15)
Organika Budowlani: Szymańska, Mirek, Luana de Paula, Olsovsky, Bryda, Wojcieska, libero Teixeira oraz Wójcik i Szeluchina. Trener: Wiesław Popik.
MKS Dąbrowa: Haładyn, Liniarska, Pura, Kurnikowska, Skowrońska, Ikić, libero Strasz oraz Lis i Żebrowska. Trener: Waldemar Kawka.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0