Ostatnie spotkania kontrolne przed startem ligi

Przemysław Jafra
Jednym z wielu doświadczonych zawodników w zespole LUKS Gomunice jest Rafał Bałecki (z lewej) Przemysław Jafra
Nasze zespoły rozegrały ostatnie spotkania kontrolne przed startem ligi. W sobotę pierwsze mecze o punkty.

Nasz rodzynek w IV lidze Pilica Przedbórz w ostatnim sparingu przed startem ligi zremisował ze Skrą Częstochowa 1:1. Bramkę dla przedborzan zdobył Damian Marcioch. Zmagania o ligowe punkty zespół trenera Rafała Rabendy rozpocznie od meczu z beniaminkiem IV ligi Sorento Zadębie Skierniewice.
Wicemistrz klasy okręgowej z poprzedniego sezonu, Mechanik Radomsko, miał grać sparing z Unią Sulmierzyce. Do rozegrania meczu jednak nie doszło. - Rywale poinformowali nas, że nie są w stanie skompletować składu - mówi Rafał Ozga, trener Mechanika. - Zagraliśmy tylko wewnętrzny sparing z zespołem juniorów starszych. W sobotę, 13 sierpnia, w inauguracyjnym spotkaniu o punkty zagramy z LKS Mierzyn. Początek meczu o 17.

W ostatnim meczu sparingowym Świt Kamieńsk wygrał z występującym w A klasie częstochowskiej Orłem Kiedrzyn 7:3. Do przerwy był remis 3:3. Po zmianie stron gole strzelali już tylko podopieczni trenera Artura Lamcha. Bramki dla Świtu zdobyli Przemysław Olejnik (2), Patryk Dworzyński, Konrad Szmit, Mateusz Bobrowski, Damian Tkacz oraz Tomasz Bąkowicz.
W niedzielę o 17 piłkarze Świtu rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty. Do Kamieńska przyjedzie GUKS Gorzkowice.

Wygraną 3:2 nad Płomieniem Kuźnica Marianowa okres przygotowawczy do sezonu zakończył LUKS Gomunice. Wzmocniony kilkoma zawodnikami beniaminek piotrkowskiej klasy okręgowej na początku meczu uzyskał wyraźną przewagę. Zespół trenera Artura Kowalskiego szybko objął prowadzenie. Po rozegraniu rzutu wolnego piłkę trącił Szymon Serwa i ta wpadła do bramki.

Zawodnicy Płomienia nie potrzebowali dużo czasu, aby doprowadzić do remisu. Goście wykorzystali prosty błąd obrony LUKS i było 1:1. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Drugą połowę ponownie lepiej zaczęli zawodnicy LUKS, którzy po golu Arkadiusza Płomińskiego wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach dominowali gracze Płomienia, którzy z wielu sytuacji jakie sobie stworzyli wykorzystali tylko jedną. O wiele skuteczniejszy był LUKS, który po jednej z kontr strzelił zwycięskiego gola. Jego autorem był Jakub Kubicz.
13 sierpnia o godz. 17 LUKS na własnym boisku rozegra pierwszy mecz o ligowe punkty. Rywalem zespołu z Gomunic będzie Grabka Grabica.