Petycja ws. przebudowy ul. Żeromskiego w Radomsku. Trwa zbieranie podpisów

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Ul. Żeromskiego w Radomsku
Ul. Żeromskiego w Radomsku UM Radomska
Udostępnij:
Mieszkaniec Radomska na uwagi do projektu rozbudowy ulicy Żeromskiego, dlatego skierował petycję do prezydenta Radomska i przewodniczącego rady miasta.

Jeszcze w tym roku rozbudowana ma zostać ulica Żeromskiego w Radomsku. Miasto podpisało już umowę na wykonanie inwestycji wartej prawie 3 mln zł. Do naszej redakcji dotarła jednak petycja, w której radomszczanin wnioskuje o zmiany w projekcie rozbudowy ulicy.

Przypomnijmy, zadanie zakłada wykonanie nowej konstrukcji jezdni ul. Żeromskiego, chodników, ciągów pieszo-rowerowych, zatok autobusowych, dostawę i montaż dwóch nowych wiat autobusowych oraz tablicy ogłoszeniowej led, wykonanie kanalizacji deszczowej, budowę linii kablowej oświetlenia ulicznego wraz z montażem i stawianiem słupów oświetleniowych oraz opraw oświetleniowych, rozbiórkę i budowę sieci wodociągowej, wycinkę kolidujących drzew i krzewów (topola berlińska - pozostaje), wykonanie nasadzeń zgodnych z projektem zieleni, wykonanie nawodnienia oraz montaż obiektów małej architektury (kosze, ławki, donice), które będą odzwierciedleniem tych, jakie wykonane są na zrewitalizowanej części ul. Reymonta na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Żeromskiego.

Zobacz, jak będzie wyglądała ul. Żeromskiego po rozbudowie:

Autor petycji prosi o zmiany w projekcie. Jego uwagi dotyczą m. in. rabat, oświetlenia i drzew rosnących obecnie przy Żeromskiego. Pan Hubert zachęca do podpisywania petycji. Chętni mogą składać podpisy od poniedziałku w punkcie FotoMargot (sklep mieści się w połowie ulicy).

Oto treść petycji:

Szanowni Państwo, działając w interesie publicznym – mieszkańców Miasta Radomska – wnoszę o zmianę w projekcie dotyczącym kolejnego etapu rewitalizacji miasta Radomska przy ulicy Żeromskiego i Reymonta. Zmiana miałaby polegać na utworzeniu wzdłuż chodników przy rewitalizowanych ulicach rabatów ogrodowych. Zwracam się tutaj, aby roślinność była wykonana w podobny sposób jak przy ulicy Piłsudskiego, w pobliżu Miejskiego Domu Kultury w Radomsku – utworzenie nasadzeń w ziemi z różną roślinnością.
Zwracam się z uprzejmą prośbą o zmianę w projekcie typu oświetlenia nowoczesnego oświetlenia ulicznego i słupków przydrożnych na bardziej pasujące do historycznej części miasta, jakim są również ulica Żeromskiego oraz ulica Reymonta. Zdecydowanie lepszym typem oświetlenia byłyby chociażby lampy znajdujące się w pobliżu Dworca
PKP przy ulicy Reymonta.
Tego typu oświetlenie w połączeniu z pomysłem utworzenia rabatów ogrodowych byłoby bardzo korzystne dla mieszkańców miasta Radomska. Zamontowanie lamp ulicznych podobnych jak obok dworca dawałoby znaczny lepszy odbiór mieszkańców. Zwracam się również w imieniu społeczności miasta Radomska, aby wszystkie przydrożne drzewa przy ulicy Żeromskiego zostały zachowane. Przykładem na pozytywne wykonanie prac budowlanych bez konieczności wycinki drzew jest choćby rynek miasta Włoszczowa, znajdujący się niedaleko Radomska. Proszę o rozpatrzenie tej inicjatywy, która przyniesie pozytywne skutki dla zdrowia mieszkańców Radomska. Drzewa przy ulicy Żeromskiego mogą zostać zostawione i pod nimi ustawione elementy małej architektury – ławki. Dodatkowo do istniejących już drzew można wykonać nasadzenia.
Z uprzejmością zwracam również uwagę na jeden z najważniejszych postulatów mieszkańców Radomska, a konkretnie ulicy Żeromskiego, którzy proszą o możliwość podłączenia budynków znajdujących się przy wspomnianej ulicy do miejskiego ciepłociągu. Zwracam uwagę na korzyść tej inicjatywy, jaką jest mniejsza emisja szkodliwych gazów cieplarnianych. Jest to szczególnie istotne dla zdrowia mieszkańców naszego miasta, zwłaszcza że Radomsko jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast Polski pod względem zanieczyszczenia pyłami PM 2,5 oraz PM 10.
Za pozwoleniem, zwracam się również z uprzejmą prośbą o możliwość wyznaczenia miejsc postojowych przy ulicy Żeromskiego. Byłoby to korzystne przede wszystkim dla klientów korzystających z usług sklepów znajdujących się przy wspomnianej przeze mnie ulicy.
Proszę o rozpatrzenie powyższych inicjatyw. Jako przedstawiciel mieszkańców naszego miasta, zauważam, że władze lokalne mają prawny obowiązek dbania o zdrowie i poprawę jakości życia mieszkańców danego regionu.
Panie Prezydencie, Panie Przewodniczący bardzo proszę o przeanalizowanie powyżej opisanej przez moją osobę sytuacji, która jest niezbędna dla mieszkańców Radomska, ale również dla mieszkańców okolic naszego miasta. Proszę o przeanalizowanie pomysłu zmiany oświetlenia ulicznego i utworzenia rabatów. Zwracam tutaj uwagę, że Radomsko jest jednym z najstarszych miast w Polsce. W naszym powiecie miasto Przedbórz, które jest decydowanie mniejsze od Radomska, ma zdecydowanie bardziej dostosowane lampy oświetleniowe na starym rynku oraz w jego pobliżu, m.in. zrewitalizowany fragment parku przy Pilicy. Proszę zatem o działania rewitalizacji mających na celu przypomnienie historycznego centrum miasta.

Międzyrzecz. Pirat drogowy gnał S3 blisko 200 km/h.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Z
Zbigniew Gaik
Wydaje mi się,że drzewa,które nie będą kolidować z projektem nie będą usunięte,a latarnie rzeczywiście mogłyby być inne nie te szubienice.
Dodaj ogłoszenie