Pięć medali młodych sztangistów UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce w Nowym Tomyślu

pj
Bardzo dobry strat na pomoście w Nowym Tomyślu zanotowali młodzi sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce.

Bardzo dobry strat na pomoście w Nowym Tomyślu zanotowali młodzi sztangiści UMLKS Radomsko i LKS Dobryszyce. W Mistrzostwach Polski do lat 15 dwa złote medale wywalczyły zawodniczki UMLKS, trzy srebrne zaś sztangiści LKS.

Na najwyższym stopniu podium w Nowym Tomyślu stanęła Oliwia Drzazga startująca w wadze 45 kg. Zawodniczka UMLKS w dwuboju uzyskała 129 kg. Tym samym podopieczna trenera Sławomira Bery ustanowiła nowy rekord Polski do lat 15.

Drugi złoty medal dla UMLKS w wadze 76 kg wywalczyła Katarzyna Kozera uzyskując w dwuboju 145 kg.
Srebrny medal w kategorii wagowej 61 kg wywalczył Krystian Burza z LKS Dobryszyce. W dwuboju młody sztangista uzyskał w dwuboju 188 kg.

Pasjonującą walkę o złoty medal stoczył startujący w wadze 67 kg Dawid Majsy. Ostatecznie podopieczny trenera Sebastiana Ołubka zajął drugie miejsce z wynikiem 221 kg. Zawodnik LKS o jeden kilogram okazał się słabszy od Bartosza Burskiego z TS Nida Nidzica.

W ostatnim dniu zawodów w Nowym Tomyślu po srebrny medal w wadze 96 kg stanął Nikodem Motylski. Zawodnik LKS w dwuboju uzyskał 194 kg.