Pięć medali sztangistów LKS Dobryszyce. Monika Szymanek z nowymi rekordami Polski!

pj
Pięć medali przywieźli sztangiści LKS Dobryszyce z Mistrzostw Polski juniorów do lat 20, które odbyły się w Gdańsku.

Na najwyższym stopniu podium w kat. 59 kg stanęła Monika Szymanek. Zawodniczka trenowała przez Sebastiana Ołubka podczas zawodów w Gdańsku kilkukrotnie poprawiała rekordy Polski do lat 20 i 23. Ostatecznie dwubój zakończyła wynikiem 188 kg.

Brązowy medal w kat. Wagowej 45 kg zdobyła Honorata Kołosowska uzyskując w dwuboju 76 kg. Na najniższym stopniu podium stanęła również Klara Cieślak w wadze 81 kg kończąc dwubój wynikiem 158 kg.

Wśród juniorów w wadze 89 kg po złoty medal sięgnął Jakub Gocałek. Zawodnik LKS Dobryszyce zakończył zawody wynikiem 277 kg. Z kolei srebrny medal w wadze 81 kg wywalczył Łukasz Hyla uzyskując w dwuboju 276 kg.

Warto zaznaczyć, że w klasyfikacji drużynowej LKS Dobryszyce uplasował się na drugim miejscu.