Pieniądze na zakup sprzętu dla strażaków z OSP w powiecie radomszczańskim. Skorzystali m.in. druhowie z Lipowczyc i Kobiel Małych ZDJĘCIA

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Strażacy z OSP w powiecie radomszczańskim podpisali umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie zakupu sprzętu
Strażacy z OSP w powiecie radomszczańskim podpisali umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie zakupu sprzętu Arch. OSP Kobiele Wielkie/OSP Lipowczyce
Strażacy z OSP w powiecie radomszczańskim podpisali umowy na dofinansowanie zakupu sprzętu

Dotacje na zakup sprzętu dla strażaków z OSP w powiecie radomszczańskim

Strażacy z OSP w powiecie radomszczańskim odwiedzili w środę, 24 maja, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Tam podpisywali umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zakup sprzętu.

Strażacy z OSP w Lipowczycach (gmina Kodrąb) - prezes Krzysztof Kozielewski wraz z skarbnikiem Sebastianem Kopcikiem - podpisali umowę z Wojciechem Miedzianowskim, prezesem WFOŚ na dofinansowanie zadania pn. „Zakup sprzętu, wyposażenia, środków ochrony indywidualnej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowczycach”.

Koszt całkowity zadania to 25700 zł. Dofinansowanie z WFOŚ to 25000 zł, a 700zł zł to wkład własny OSP Lipowczyce.

Pozyskane pieniądze pozwolą na zakup 2 aparatów ochrony dróg oddechowych, 2 czujników bezruchu, drabiny nasadkowej przenośnej, narzędzia wielofunkcyjnego hooligan, 2 ubrań specjalnych oraz 2 hełmów strażackich.

Umowę podpisali również strażacy z OSP Kobiele Wielkie. Druhowie wzbogacą się o ubrania specjalne, buty specjalne skórzane i gumowe, rękawice specjalne, ubrania koszarowe, kominiarki niepalne i bosak dieelektryczny. Łączna wartość to 25 tys. zł.

Dofinansowanie w Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymały równie m.in. OSP z Suchej Wsi, Dmenina, Chrzanowic i Gomunic.

Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie