Pierwszy etap prac na Gliniankach w Radomsku prawie zakończony. Kiedy park będzie gotowy?

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Udostępnij:
Coraz bliżej końca pierwszego etapu zagospodarowania Glinianek - terenu między ulicami 11 Listopada, Grota-Roweckiego i Matejki w Radomsku. Kiedy wielofunkcyjny park będzie gotowy?

Dobiega końca pierwszy etap zagospodarowania Glinianek, czyli terenu między ulicami 11 Listopada, Grota-Roweckiego i Matejki w Radomsku. Wykonana została całość prac związana z niwelacją terenu, w tym uprzątnięcie i ukształtowanie mas ziemnych.

Do wykonania zostało uszczelnienie dna zbiornika geomembraną, uzupełnienie narzutem kamiennym oraz wykonanie chodnika spacerowego wokół zbiornika - informuje Wiktor Lewandowski z wydziału informacji i promocji. - Prace nad I etapem trwały od września, niejednokrotnie musiały być jednak przerywane ze względu na złe warunki atmosferyczne, obfite opady, rozmiękanie gruntu, które całkowicie uniemożliwiały prace niwelacyjne. Ichakończenie nastąpi w czerwcu.

Drugi etap inwestycji to jedynie prace projektowe - szczegółowy projekt atrakcji, które znajdą się w parku. Do urzędu wpłynął wniosek ze strony wykonawcy o przedłużenie terminu wykonania zadania, który motywowany jest problemami w sporządzeniu map projektowych w trakcie trwających prac niwelacyjnych. Jak informują urzędnicy, podjęto decyzję o tym, że miasto jest w stanie iść na drobne ustępstwa, aneks nie został jeszcze jednak podpisany. Prace projektowe etapu II miały zakończyć się pod koniec czerwca tego roku. Ostateczny termin, na jaki miasto jest w stanie się zgodzić, to koniec sierpnia.

Etap trzeci związany jest z wykonaniem wszelkich prac w zachodniej części parku. Obecnie prowadzone są przygotowania do procedury przetargowej.

Prace nad czwartym etapem uzależnione są od założeń przyjętych w etapie drugim. Pomimo drobnych opóźnień termin wykonania inwestycji na Gliniankach na razie nie jest zagrożony. Park ma być gotowy we wrześniu 2023 roku.

Przypomnijmy, Radomsko otrzymało 7,5 mln zł z dofinansowania z RPOWŁ na realizację projektu pn. Podniesienie atrakcyjności turystycznej Miasta Radomska poprzez stworzenie przestrzeni rekreacyjno - wypoczynkowej "Glinianki". Wartość całości zadania to 13 mln złotych.

Projekt zakłada budowę wielofunkcyjnego parku podzielonego na różnorodne funkcjonalnie strefy o spójnym charakterze. Powstanie nowoczesne i przyjazne miejsce, w którym będzie można odpocząć, pospacerować, czy uprawiać sport. Całości dopełni różnorodna roślinność, drzewa, krzewy i kwiaty.

Co powstanie na Gliniankach? Zobacz:

Miliony na zagospodarowanie Glinianek w Radomsku. Co tam pow...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wyspa zamieszkała przez dzikie plemię

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie