Piorunująca końcówka Mechanika. Mechanik Radomsko - Warta Działoszyn 4:2

Przemysław Jafra
Prawdziwy charakter pokazali piłkarze Mechanika Radomsko w ostatnim meczu rudny jesiennej IV ligi. Radomszczanie pokonali 4:2 Wartę Działoszyn, mimo iż dwukrotnie przegrywali.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 10. minucie po rozegraniu rzutu wolnego Tomasz Jasiński strzelił gola. Radomszczanie długo łapali rytm. W 19. minucie strzał z rzutu wolnego kapitana Mechanika Marcina Antczaka z trudem obronił Krystian Krzywda. Do remisu Mechanik doprowadził w 37. minucie. Strzał Przemysława Szewczyka obronił Krzywda, ale przy dobitce Przemysława Olejnika był już bezradny. W końcówce pierwszej połowy bliski szczęścia był Jakub Tazbir, ale minimalnie przestrzelił.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Warta. Dwukrotnie bliski szczęścia był Samuel Obi Uche. W 71. minucie po rozegraniu rzutu rożnego drugą bramkę dla gości strzelił Piotr Kurplewski. Radomszczanie nie załamali się i po czterech minutach znów był remis. Po rzucie wolnym bramkarz gości nie opanował piłki, którą do siatki skierował Adam Olejnik.

W końcowych minutach radomszczanie dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki. W 88. minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Antczak. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i ku radości kibiców wpadła do siatki. Ten gol wyraźnie załamał gości. W 90. minucie radomszczanie przypieczętowali swoje zwycięstwo. Tazbir zagrał wzdłuż bramki do Łukasza Gloca, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Rundę jesienną radomszczanie zakończyli na trzecim miejscu. W 17 spotkaniach zdobyli 36 punktów. Strata do prowadzącego Paradyża wynosi sześć punkt. Do Kwiatkowic, które zajmują drugie miejsce Mechanik traci tylko punkt.