Piotr Płoskoński z KBKS Radomsko drugi w I Półmaratonie Spalskim RUNda Żubra [ZDJĘCIA]

Piotr Płoskoński, biegacz KBKS Radomsko (w środku)
Piotr Płoskoński, biegacz KBKS Radomsko (w środku) Arch. prywatne
Piotr Płoskoński, biegacz spod Radomska i zawodnik KBKS Radomsko był drugi w półmaratonie w Spale

Piotr Płoskoński, biegacz spod Radomska i zawodnik KBKS Radomsko zajął drugie miejsce w I Półmaratonie Spalskim RUNda Żubra.

- W zawodach klub KBKS Radomsko reprezentowaliśmy rodzinnie. Ja biegłem na 5 km oraz mój syn Miłosz wśród dzieci 7 lat i młodszych na 300 m. Jako pierwszy startował Miłosz i chociaż syn ma 6 lat, a więc nie był najstarszy w tym gronie, to pobiegł bardzo ładnie i zajął czwarte miejsce – opowiada Piotr Płoskoński.

Pan Piotr wystartował o godz. 12.30 i, jak twierdzi, był to najgorszy wyścig w jego karierze. - Przegrałem w kategorii wiekowej przez własną głupotę, pobiegłem bardzo źle taktycznie. Mimo że 200 m przed metą jeszcze prowadziłem, to niestety na końcówce brakło sił, mięśnie zakwaszone. Może w innym biegu drugie miejsce brałbym w ciemno, ale tam pojechałem wygrać... - mówi zawodnik. - Szybko trzeba o tym zapomnieć i myśleć o sobotnich Mistrzostwach Polski w Pięcioboju Klasycznym w których wystartuję. Mam nadzieję, że z Torunia będą pozytywne wieści. Rok temu kontuzja w pierwszej konkurencji, w skoku w dal, pozbawiła mnie walki o medale i zająłem piąte miejsce. W tym roku chciałbym poprawić ten wynik.