Pogoń Zduńska Wola rozpoczęła rozgrywki w IV lidze od zwycięstwa

Krzysztof Kochelak
Pogoń Zduńska Wola rozpoczęła rozgrywki w IV lidze od zwycięstwa mat. nadesłane przez kibiców, mat. Pogoń Zduńska Wola
Pogoń Zduńska Wola w dobrym stylu rozpoczęła rozgrywki w IV lidze. Drużyna wygrała z Włókniarzem Zelów 2:0.

Przed sezonem w drużynie Pogoni nastąpiło wiele zmian począwszy od zmiany trenera (Marcina Olejniczak zastąpił Marek Przybył) oraz zmieniła się kadra zespołu do której dołączyło 11 zawodników.

Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. W 9 minucie goście mogli objąć prowadzenie za sprawą Szymona Rosiaka, ale jego strzał z 9 metrów poszybował nad bramką gospodarzy. Zduńskowolanie odpowiedzieli dwoma sytuacjami. Najpierw Radosław Pęciak za mocno wypuścił piłkę i został zablokowany przez jednego z obrońców, a następnie mocny strzał nad poprzeczką oddał Adrian Budka. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa meczu zakończy się remisem, w 44 minucie po dokładnym podaniu Grzegorza Kalety wbiegający z drugiej linii Kacper Leszczyński znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Dawidem Wnukiem i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy.
Druga odsłona meczu to przewaga zduńskowolan i już w 52 minucie po podaniu Adriana Budki piłkę otrzymał 25 metrów przed bramką gości Krzysztof Kowalski, który kapitalnym strzałem z lewej nogi w długi róg bramki pokonał golkipera Włókniarza. Do końca meczu oba zespoły grały otwarcie, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.
Po meczu gospodarze oraz licznie przybyli kibice cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w 4 lidze.

Pogoń Zduńska Wola - Włókniarz Zelów 2:0 (1:0)

SKŁADY DRUŻYN:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Sebastian Ostrowski - Rafał Swędrowski, Patryk Krymarys, Krzysztof Kowalski, Kacper Leszczyński - Adrian Budka, Filip Jaszczak (87' Rafał Porada), Grzegorz Kaleta (76' Patryk Kaczmarek), Kacper Kosmala (90' Wojciech Chmielewski) - Radosław Pęciak (69' Oktawian Maliszewski), Mikael Idzikowski (79' Dawid Kępniak)
Trener drużyny: Marek Przybył
Kierownik drużyny: Piotr Kaleta

WŁÓKNIARZ ZELÓW
Dawid Wnuk - Tomasz Majsak, Piotr Golański, Kamil Bendkowski, Robert Oborowski - Daniel Dymek (45' Piotr Boczkiewicz), Szymon Rosiak, Bartosz Jachymski, Mikołaj Raś (69' Błażej Kaliski) - Albin Maciejewski, Mateusz Piesik
Trener drużyny: Tomasz Fiszer
Kierownik drużyny: Konrad Bąk

ŻÓŁTE KARTKI:
Filip Jaszczak (Pogoń)
Robert Oborowski, Mikołaj Raś (Włókniarz)

W najbliższą środę 15 sierpnia o godzinie 16 na wyjeździe drużyna Pogoni rozegra awansem mecz II kolejki z zespołem Sand Bus Kutno.