Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Pokój wszystkim" - wernisaż w Galerii Sztuki Przystanek Cooltura w Radomsku. ZDJĘCIA

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Fundacja Foto Pozytyw
W piątek (22 marca) w Galerii Sztuki Przystanek Cooltura odbył się fotograficzny wernisaż pt. “Pokój wszystkim”.

W piątek (22 marca) w Galerii Sztuki Przystanek Cooltura w Radomsku odbył się fotograficzny wernisaż pt. “Pokój wszystkim”. Galerię wypełniły niezwykłe fotografie ukazujące zarówno bolesną rzeczywistość konfliktu na Ukrainie, jak i nadzieję na pokój.

Wiele zdjęć było wyjątkowo poruszających, ukazujących codzienne życie mieszkańców dotkniętych wojną. Kiedy my przygotowujemy się do świąt Wielkanocy w spokoju i radości w rodzinnym gronie, towarzyszy nam świadomość, że nie wszyscy mają takie szczęście. Na Ukrainie, gdzie wojna wciąż trwa, ludzie walczą o wolność i bezpieczeństwo, nie mając chwili wytchnienia nawet podczas świąt. To przypomnienie o dramatycznej rzeczywistości na Ukrainie dodaje nam pokory i wdzięczności za to, co mamy. W tych trudnych czasach warto być jeszcze bardziej otwartym na solidarność i wsparcie dla tych, którzy cierpią w wyniku konfliktu - komentuje Marcin Kwarta, prezes Fundacji Foto Pozytyw z Radomska.

Prezentowane zdjęcia fotografików z Kijowa i Czernihowa nie tylko pokazały brutalną rzeczywistość wojny, ale także były wezwaniem do działania i solidarności z mieszkańcami dotkniętymi konfliktem. Każde zdjęcie mówiło swoją historię, każda scena wzbudzała emocje i refleksję nad sensem pokoju i pojednania.

Wystawę można oglądać w każdy czwartek od godz. 16 do godz. 19, pierwszą i trzecią sobotę miesiąca od godz. 11 do 13. Grupy zbiorowe proszone są o indywidulane ustalanie terminów zwiedzania za pomocą komunikatora FB foto Pozytyw (podając zwrotny telefoniczny numer kontaktowy).

Wystawa będzie prezentowana do 22 kwietnia

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto