Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policja w Radomsku podsumowała świąteczne działania na drogach w powiecie

Jacek Drożdż
Jacek Drożdż
Policjanci z Radomska podsumowali święta na drogach w powiecie radomszczańskim
Policjanci z Radomska podsumowali święta na drogach w powiecie radomszczańskim Arch. KPP Radomsko
Działania na drogach w czasie świąt w powiecie radomszczańskim podsumowali policjanci w Komendy Powiatowej Policji w Radomsku

Święta na drogach w podsumowaniu policjantów z Radomska

Podczas długiego weekendu od piątku, 29 marca, do poniedziałku, 1 kwietnia, radomszczańscy mundurowi prowadzili wzmożone kontrole na drogach powiatu radomszczańskiego zwracając uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości czy trzeźwości, ale przede wszystkim skupiali się na szeroko rozumianym bezpieczeństwie każdej z grup uczestników ruchu drogowego.

- Szczególnym nadzorem objęte były wszelkie wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali również uwagę , czy podróżujący autami pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami – wyjaśnia młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W okresie świątecznym na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 1 wypadku drogowego, w wyniku którego ranna została jedna osoba. Dodatkowo odnotowano 9 niegroźnych kolizji drogowych.

Podczas prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 125 kierujących pojazdami i ujawnili 108 wykroczeń, z których większość dotyczyła przekroczenia dopuszczalnych limitów prędkości. Podczas kontroli drogowych mundurowi zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, z czego 5 za brak aktualnych badań technicznych pojazdu, natomiast 5 za niewłaściwy stan techniczny pojazdu.

Mimo wzmożonej aktywności „drogówki” i licznych kontroli trzeźwości zatrzymano 6 kierujących na „podwójnym gazie”.

- Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu – podkreśla Dariusz Kaczmarek.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto