Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci i żołnierze oddali krew dla komendanta policji z Radomska ZDJĘCIA

Małgorzata Kulka
Małgorzata Kulka
Policjanci z Tarnowskich Gór, żołnierze z 5. Tarnogórskiego Pułk Chemicznego im. gen. broni L. Berbeckiego oraz uczniowie klasy wojskowej z Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach oddali dzisiaj krew dla komendanta policji z Radomska, który został ciężko ranny w wypadku. Udało się zebrać kilka litrów życiodajnego płynu.

W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach odbyła się zbiórka krwi dedykowana nadkomisarzowi Robertowi Baryle. Komendant policji w Radomsku w ubiegłym tygodniu został ciężko ranny w wypadku. Tarnogórscy policjanci, żołnierze z 5. Tarnogórskiego Pułk Chemicznego imienia generała broni Leona Berbeckiego oraz uczniowie klasy wojskowej z Zespół Szkół Techniczno-Usługowych imienia Jana Pawła II w Tarnowskich Górach połączyli siły i odpowiedzieli na apel rodziny i kolegów radomszczańskiego policjanta. Dzięki współpracy służb mundurowych i uczniów szkoły udało się zebrać kilka litrów życiodajnego płynu.

Komendant policji z Radomska ranny w wypadku

Przypomnijmy, wypadek z udziałem komendanta miał miejsce 28 września na DK42 między Pajęcznem a Makowiskami. Kilka minut przed godziną 14 rozpędzone bmw wjechało w tył jadącego przed nim nissana, którym kierował nadkom. Robert Baryła. Duża siła uderzenia spowodowała, że auto obróciło się o 180 stopni, a następnie uderzyło w przydrożne drzewo.

Kierujący nissanem z obrażeniami ciała zagrażającymi jego życiu został przetransportowany do łódzkiego szpitala. Hospitalizacji wymagała również 21-letnia pasażerka. W takiej trudnej sytuacji rodzina i policjanci zaapelowali do ludzi dobrej woli o oddanie krwi.

Oddaj krew!

Policjanci przypominają, że dzielenie się krwią nic nie kosztuje. Życiodajny płyn trafia do szerokiej grupy odbiorców, między innymi do rannych w wypadkach, osób przewlekle chorych, kobiet w ciąży oraz dzieci.

Aby zostać krwiodawcą, trzeba być zdrową osobą w wieku od 18 do 65 lat, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Wskazane jest wcześniejsze zjedzenie lekkiego posiłku, gdyż nie zaleca się oddawania krwi na czczo. Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml.

Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku. Warto zachęcać do regularnego oddawania krwi rodzinę i przyjaciół. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

od 7 lat
Wideo

echodnia Policyjne testy - jak przebiegają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto