18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja książki "Lesko" Mariana Grotowskiego w Muzeum Regionalnym

nm
Okładka powieści "Lesko" M. Grotowskiego
Okładka powieści "Lesko" M. Grotowskiego
9 lutego w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku odbędzie się promocja książki radomszczanina Mariana Grotowskiego.

9 lutego o godz. 17. w Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku odbędzie się promocja książki radomszczanina Mariana Grotowskiego. "Lesko" to powieść historyczna opowiadająca o początkach państwa polskiego.

"Powieść "Lesko" przeznaczona jest dla młodego czytelnika. Opowiada ona o tworzeniu zrębów polskiej państwowości, o troskach i zmartwieniach ludzi, którzy wzięli na swoje barki ciężar przemian społeczno-politycznych i religijnych w naszym kraju. Pokazuje młodemu człowiekowi nasze korzenie, których nigdy nie powinniśmy się wstydzić, jak to często bywa wśród naszych polityków, ale wszędzie, w każdym miejscu na ziemi, z podniesioną do góry głową, z dumą powinniśmy nieść nasze barwy narodowe, nasze godło, powtarzając: Jestem Polakiem, jestem Polką" - czytamy na facebookowym profilu autora.

Opis wydawcy:

Polska pierwszych Piastów była krajem prawie w całości porośniętym dziką, nieprzebytą puszczą. Co chwila można było słyszeć groźne porykiwania dzikiego zwierza, to żubr, gdzie indziej niedźwiedź czy dzik ostrzegały zabłąkanych w borze. Echo tych dźwięków wiatr roznosił w najdalsze krańce puszczy, aż w pobliże rzeki, gdzie znajdowały się osady prastarych polskich plemion. Rzeki toczyły kryształowo czystą, źródlaną wodę, a ich niezliczone meandry tworzyły wielkie rozlewiska i moczary bogate we wszelkiego gatunku ryby i skorupiaki.
Podgrodzia zamieszkiwał prosty lud, utrzymujący się z rolnictwa. Często w osiedlach tych także dymiły dymarki, szewcy szyli skórzane buty, tkacze wyrabiali tkaniny, artyści obrabiali kości i rogi, a cieśle budowali drewniane domy, w których wspólnie z ludźmi zamieszkiwały źrebaki, młode krowy, świnie oraz drób. Chaty budowane były z drewnianych kłód. Wraz z chatą stawiano piec, który służył do gotowania potraw, pieczenia chleba i do ogrzewania pomieszczenia. Dym z pieca swobodnie rozchodził się po całym pomieszczeniu, by ujść przez otwór w słomianym dachu. W takim właśnie środowisku, w takiej chacie, ponad tysiąc lat temu, przyszedł na świat Lesko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Swoboda ze swoją Barbie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto